Facebook Pixel

На скільки відкладається допомога Україні від США

Нову допомогу від США Україні, ймовірно, доведеться чекати до середини грудня або навіть довше. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg 17 листопада.

Конгрес зможе завершити переговори та затвердити нову допомогу Україні не раніше середини грудня — через два місяці після того, як президент Джо Байден вперше запросив 61 млрд доларів для країни у її війні проти росії.

Сенатори від обох партій планують найближчими днями працювати над угодою про пакет допомоги в поєднанні з прикордонною політикою, за якою вони зможуть проголосувати після повернення до Вашингтона з Дня Подяки наприкінці цього місяця.

Quote«Нам треба підштовхнути себе до переговорів наступного тижня. В українців закінчується паливо, зброя та боєприпаси», — заявив демократ зі штату Делавер Кріс Кунс.

Республіканська боротьба та жорсткі вимоги загрожують призвести до того, що Конгрес розглядатиме надання допомоги у новому році, незважаючи на попередження представника національної безпеки Білого дому Джона Кірбі про те, що США «наближаються до кінця шляху» ресурсів, доступних для України.

Впливові прихильники України в Конгресі заявили, що вони, як і раніше, впевнені у більшій допомозі США. Голова комітату Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол заявив, що «нема жодних шансів», що допомога не буде схвалена, бо «це надто важливо».

Проте це складно для спікера Палати представників Майка Джонсона, який справляється з негативною реакцією серед консерваторів щодо свого плану з запобігання закриття уряду США. Багато з цих ультраконсерваторів також виступають проти допомоги Україні, і достатньо кількох із них, щоб скинути Джонсона, як вони це зробили з його попередником Кевіном Маккарті.

Республіканець від Техасу, член жорсткої партії Свободи Чіп Рой попередив про проблеми, якщо лідери республіканців дозволять проголосувати за допомогу Україні, не виконуючи при цьому вимог ультраконсерваторів про зміну імміграційної політики.

У Сенаті лідер більшості Чак Шумер пообіцяв демократам, таким як Кунс, що законопроєкт про Україну буде винесений на голосування після перерви у День Подяки. Шумер також визнав, що будь-який пакет щодо України включатиме угоду з прикордонної політики.

ЗМІ припускають, що Джонсону доведеться піти на компроміс за деякими вимогами консервативної прикордонної політики, такими як значне обмеження права шукати притулок у США, щоб укласти угоду про допомогу Україні.

Наслідки на фронті будуть глибокими, зазначає Bloomberg.

Quote«Якщо ми не надамо додаткову допомогу Україні до кінця року, це буде помилкою історичного масштабу», — наголосив голова розвідки Сенату Марк Уорнер.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉