Facebook Pixel

Україна має запасні плани, якщо зменшиться фінансова допомога США – міністр фінансів

Міністерство фінансів стежить за ситуацією в Конгресі і сподівається, що Україна отримає фінансування від США наступного року. Але шукає запасні джерела фінансування і веде перемовини з урядами Канади, Японії, Норвегії та Південної Кореї.

Quote«Обсяги є на випадок, якщо можуть бути затримки, допомога не надійде в повному обсязі або невчасно. Але це не означає, що у нас є варіант перекрити допомогу Сполучених Штатів», – сказав міністр фінансів Сергій Марченко на презентації річного звіту Європейської Бізнес Асоціації.

Марченко повідомив, що Україна вже знає про підтримку адміністрації Байдена. Мінфін також сподівається наступного року отримати коштів від Європейського Союзу навіть більше, ніж обсяг Ukraine Facility Plan у розмірі €50 млрд.

Проте якщо США не проголосують надання допомоги Україні – до такого сценарію не готові інші партнери, за словами Марченка. «Про цей сценарій зарано говорити», – пояснив міністр.

У Сполучених Штатах обговорюють бюджет на наступний рік. Деякі республіканці заявляють про припинення фінансової та воєнної допомоги Україні через сумніви в її ефективному використанні. Аби уникнути шатдауну через затяжний розгляд бюджету, Палата представників США ухвалила законопроєкт про тимчасові витрати.

Законопроєкт Джонсона передбачає продовження фінансування військового будівництва, пільг для ветеранів, транспорту, житла, міського розвитку, сільського господарства, Управління з контролю за продуктами та ліками, а також енергетичних і водних програм до 19 січня 2024 року. Фінансування всіх інших федеральних операцій, включаючи оборону, закінчиться 2 лютого.

Екстрений бюджет не передбачає додаткової допомоги Україні та Ізраїлю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉