Facebook Pixel

МЗС України закликає до санкцій щодо атомного сектору РФ

Міністерство закордонних справ у річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС закликало міжнародну спільноту до розширення санкцій щодо російського сектору атомної енергетики.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

У відомстві зазначили, що загарбницька війна рф проти України створила безпрецедентні загрози для радіаційної та ядерної безпеки України, Європи та світу.

Quote«Атаки на цивільні ядерні об’єкти в Україні стали однією зі складових російської агресії. Вперше в історії людства країна — агресор вдалася до силового захоплення атомних електростанцій – Чорнобильської (ЧАЕС) та Запорізької АЕС (ЗАЕС), грубо порушуючи міжнародне право», — йдеться у повідомленні.

МЗС наголошує, що світ має об’єднатися у протидії російському ядерному шантажу.

Quote«Розраховуємо на посилення міжнародного тиску з метою якнайшвидшого звільнення окупованої ЗАЕС та відновлення контролю України над усіма мирними ядерними об’єктами і матеріалом у міжнародно-визнаних кордонах нашої держави», — додають у дипустанові.

Там також закликами світ до кроків, спрямованих на забезпечення політичних, економічних та правових наслідків для рф, включаючи розширення санкцій щодо російського сектору атомної енергетики, зокрема і державного концерну «Росатом», який причетний до злочинів на ЗАЕС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉