МВФ змінив главу місії в Україні. Призначили Іванну Голлар

Нова глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова Голлар. Фото: https:gov.md/ro

Нова глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова Голлар. Фото: https:gov.md/ro

Міжнародний валютний фонд призначив Іванну Владкову Голлар главою місії Фонду в Україні. Вона змінила на цій посаді Рона ван Родена ще 1 травня 2020 року.

Про це повідомив постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман, передає агентство «Інтерфакс-Україна».


За його словами, Голлар — громадянка Болгарії. Вона має значний досвід роботи в економіках, що розвиваються, зокрема була главою місії Фонду в Молдові й Південній Македонії.

Telegram Logo

Контекст. Україна зараз активно веде переговори з МВФ щодо виділення траншу. Наша країна розраховує отримати від МВФ близько $8 млрд ($5 млрд у перший рік) за новою трирічною програмою розширеного фінансування EFF, а також пов'язану з нею макрофінансову допомогу від ЄС (500 млн євро) та кредит Світового банку (до $1 млрд).

Умовами МВФ для виділення траншу є відкриття ринку землі, закон про банки, або так званий «антиколомойський» закон, а також зміни до держбюджету.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Закон про банки Верховна Рада прийняла в першому читанні ще 30 березня. Проте нардепи внесли до нього 16,3 тис. поправок, що затримує його розгляд парламентом. Автором близько 6 тисяч правок є народний депутат Антон Поляков. Він заявив, що більшість його поправок є «технічними», він вніс їх нібито для торгу з владою з інших питань.

Аби обійти процедуру розгляду всіх поправок, 16 квітня Рада змінила регламент (чинний раніше міг заблокувати роботу парламенту на кілька місяців).

Інші пов'язані з МВФ питання Україна розв'язала. Рада 31 березня прийняла закон про ринок землі, який вже підписав Зеленський, а 13 квітня — зміни до держбюджету-2020.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини