Facebook Pixel

МВФ поки що не назвав дату розгляду українського питання

МВФ чекає на виконання Україною узгоджених раніше заходів, щоб затвердити трирічну програму фінансування на $5,5 млрд радою директорів фонду. Також у фонді відмітили прогрес України у проведенні реформ. Однак у фонді не назвали можливу дату розгляду українського питання радою директорів.

Як передає агентство «Інтерфакс-Україна», представник МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні підкреслив, що наразі відбувається дуже активний діалог та продовжуються конструктивні дискусії.

Він також зазначив, що основними завданнями програми є посилення верховенства права та боротьба з корупцією, підвищення конкуренції, відкриття нових ринків та зменшення ролі олігархів. Важливим також є посилення незалежності Нацбанку та стабільна фіскальна політика.

Він нагадав, що виконавчий директор МВФ Кристаліна Георгієва під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським на економічному форумі у Давосі в січні відзначила прогрес України у реалізації реформ.

На початку грудня 2019 року Зеленський, уряд та НБУ домовилися з МВФ про нову трирічну програму розширеного фінансування у розмірі $5,5 млрд. Остаточне рішення буде ухвалювати рада директорів фонду після прийняття українським урядом низки рішень. Серед них – прийняття закону №2571, який допоможе знизити негативні наслідки можливого рішення про денаціоналізацію Приватбанку.

Очікувалося, що українське питання винесуть на розгляд раді директорів МФВ на початку лютого, однак через тривалий розгляд Верховною Радою законопроєкту про ринок землі цього не сталося.

Чинна програма МВФ у розмірі майже $4 млрд була затверджена 18 грудня 2019 року та завершиться 17 лютого 2020 року.

Контекст. Як раніше писав The Page, чинне на сьогодні обмеження для юридичних осіб на купівлю валюти під зобов'язання за зовнішньоекономічними контрактами (NDF) найближчим часом буде скасовано, тільки-но підпишуть меморандум з Міжнародним валютним фондом.

МВФ 8 грудня попередньо погодив програму фінансування України на $5,5 млрд строком на три роки.

Фактично Україна отримала від МВФ Staff Level Agreement (принципову згоду кредитувати країну). Але ухвалення остаточного рішення про початок фінансування залежить від виконання обов'язкових умов — prior actions. Рішення про це рада МВФ ухвалить вже у 2020 році.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук розраховує, що Європейський Союз надасть Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 500 млн євро до квітня 2020 року.

Подякувати 🎉