Facebook Pixel

МВФ погіршив прогноз зростання української економіки на 1,7% у 2024: причини

Міжнародний валютний фонд (МВФ) погіршив прогноз зростання української економіки до 1,7% у 2024-му та на 1% у 2025 році, зокрема, через наслідки атак на енергоінфраструктуру та погіршення ситуації через мобілізацію. Про це йдеться у документі МВФ щодо четвертого перегляду програми Extended Fund Facility (EFF).

Чому МВФ погіршив макропрогноз щодо України

Під час третього перегляду програми EFF Міжнародний валютний фонд прогнозував зростання українського ВВП на рівні 3-4% у 2024-му. Проте під час четвертого перегляду EFF прогноз погіршився до нижньої межі діапазону 2,5-3,5%.

Основну причину песимізму в новому макропрогнозі МВФ пояснює наслідками атак на енергетичну інфраструктуру та воєнних дій, а також мобілізацією та слабкими перспективами чистої міграції.

Зростання економіки у 2024–2025 рр. також гальмуватиме слабке споживання та низькі інвестиції, а також дефіцит електроенергії та брак працівників на ринку праці, йдеться в документі МВФ.

Водночас прогноз зростання української економіки у 2026-му МВФ підвищив на 0,3 в.п., оскільки очікує, зокрема, що Україна усуне дефіцит електроенергії, а ситуація з міграцією покращиться.

Середньостроковий прогноз щодо інфляції в Україні МВФ не змінив: у 2024-му вона очікується на рівні 8%, а у 2025-му – 7%.

«Ризики для прогнозу (як базового, так і негативного) залишаються надзвичайно високими. Ризик тривалої війни зріс після третього перегляду програми EFF», – зазначили у МВФ.

Нагадаємо, Extended Fund Facility (EFF) – це чотирирічна програма на $15,6 млрд, яку МВФ схвалив 31 березня 2023 року. У її рамках Україна має виконувати структурні маяки, за які отримуватиме фінансування від МВФ щоквартально. EFF реалізується у два етапи (воєнний та повоєнний).

Подякувати 🎉