Фонд SavED змушений тимчасово зупинити реалізацію двох важливих ініціатив, які здійснювались у партнерстві з USAID, як у складі консорціуму, так і самостійно. Про це повідомила співголова фонду Анна Новосад.
Призупинення проєкту модульних освітніх просторів
SavED зупиняє свою частину проєкту, спрямованого на створення та підтримку модульних тимчасових освітніх просторів. До 25 січня 2025 року, спільно з партнером IREX, фонду вдалося встановити 4 з 20 запланованих модульних шкіл у громадах, де через російську агресію були знищені навчальні заклади. У кожному з цих чотирьох населених пунктів (Київщина, Миколаївщина) модульні школи стали єдиним місцем для навчання дітей. SavED також забезпечував підтримку тьюторів для цих освітніх просторів.
Зупинка підтримки тьюторів у навчальних центрах «Вулики»
SavED також вимушено призупиняє фінансування роботи тьюторів у освітніх центрах «Вулики», які функціонували в прифронтових і звільнених громадах Миколаївщини та Харківщини. Це 22 місцеві викладачі (вчителі, педагоги позашкільної освіти), які допомагали дітям, що не мають доступу до очного навчання.

Що SavED робить зараз
Через припинення фінансування фонд був змушений негайно розірвати угоди з тьюторами. Водночас SavED активно шукає альтернативні джерела фінансування, щоб продовжити підтримку освітян та забезпечити дітям доступ до навчання.
Створення нових модульних освітніх просторів наразі перебуває на паузі.
Підхід до фандрейзингу
За словами Анни Новосад, частка фінансування від USAID не була критичною для загальної діяльності фонду, однак мала суттєвий вплив на підтримку громад, особливо у сфері створення модульних освітніх просторів у регіонах, де зруйновані всі школи.
Нинішня стратегія фонду – диверсифікація фінансових потоків. З огляду на ризики залежності від одного або кількох джерел фінансування SavED розширює співпрацю з різними типами партнерів:
- міжнародними та мультилатеральними організаціями;
- урядовими агенціями іноземних країн;
- міжнародними неурядовими організаціями та приватними фондами;
- краудфандинговими платформами;
- українськими та міжнародними бізнесами;
- лідерами думок, блогерами;
- індивідуальними благодійниками.