Facebook Pixel

Повістку варто очікувати всім: стало відомо, що буде далі з мобілізацією в Україні. ОНОВЛЕНО

Мобілізація в Україні триватиме, адже армія потребує доукомплектування. Про це заявив начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Максимів.

За його словами, очікувати повістку варто всім військовозобов'язаним чоловікам віком до 60 років.

Quote«Ми маємо збільшувати свій потенціал, нарощувати складову. Усі ми бачимо, що наше військо на певних напрямках впевнено веде наступальні дії. Звісно, ми мусимо мати значну кількість особового складу Сил оборони. Я вважаю, що мобілізація триватиме. Це необхідність», – заявив Максимів.

Водночас він додав, що мобілізаційні заходи триватимуть і наступного року. Це дасть змогу не лише укомплектувати особовий склад для оборони, а й для наступу на окупантів.

Максимів наголосив, що наразі в Україні відбувається найвищий ступінь мобілізаційних заходів, що може свідчити про народне піднесення, яке спостерігалося на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Що відомо про мобілізацію в Україні

Наразі в Україні триває вже третя хвиля мобілізації. Уперше загальну військову мобілізацію оголосили 25 лютого.

До Збройних сил України й надалі викликають резервістів із бойовим досвідом. Станом на зараз проблем із комплектацією ЗСУ немає. Водночас в оборонному відомстві України впевнені: навіть якщо буде потреба в новій хвилі призову, проблем із цим не має виникнути.

Питання щодо необхідності проведення мобілізаційних заходів щоразу обговорюють у ставці головнокомандувача.

Громадяни України, яких було мобілізовано на військову службу, мусять відслужити:

  • особи офіцерського складу, які проходять військову службу за призовом – до 18 місяців;
  • військові, які проходять службу за призовом під час мобілізації на особливий період – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;
  • військові, які проходять службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період – на строки, визначені рішенням Верховного головнокомандувача Збройних сил України.

Варто зазначити, що для тих, хто ухиляється від військової служби під час мобілізації, передбачено кримінальну відповідальність — до п’яти років позбавлення волі.

Контекст. Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 8109, змінивши правила призову на строкову військову службу та діяльність призовних комісій.

Подякувати 🎉