Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мобілізацію продовжать після 24 травня: кого набирають і коли наступна хвиля. Роз'яснення командування Сухопутних військ ЗСУ

У ЗСУ пояснили, чи продовжиться загальна мобілізація після 24 травня. Фото: 24tv.ua

У ЗСУ пояснили, чи продовжиться загальна мобілізація після 24 травня. Фото: 24tv.ua

Мобілізація в Україні триватиме до 24 травня. Наразі всі показники виконано на 100%, але призов військовозобов'язаних можуть продовжити.

Як повідомив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач, за понад два місяці загальної мобілізації всі показники виконано на 100%.

Quote«Зараз призов до війська проводиться меншими темпами, бо на початку лютого сили оборони було повністю укомплектовано. Натепер проходить лише доукомплектування. Мобілізацію було оголошено на три місяці, і її продовження залежатиме лише від оперативної ситуації на бойових порядках. Це стосується як офіцерів, так і солдат», — сказав він.

За його словами, загалом мобілізацію було оголошено на три місяці, які спливають за три тижні. Продовження призову після 24 травня залежатиме безпосередньо від ситуації в зоні бойових дій.

Як далі відбуватиметься мобілізація-2022 в Україні:

  • мобілізацію оголосили 24 лютого на три місяці. Після 24 травня її, найімовірніше, продовжать;
  • зараз призов виконали на 100%, тому його темпи значно знизилися;
  • ані другої, ані третьої хвилі мобілізації не було — досі триває перша хвиля, просто людей призивали з різною інтенсивністю. Наступну хвилю наразі не планують, але якщо її оголосять, то мобілізовуватимуть не лише офіцерів, а всіх, кого потребуватиме доукомплектування військових частин;
  • зараз в армію призивають переважно тих, хто має досвід служби або проходження навчальних зборів;
  • якість призваних військовослужбовців є дуже високою;
  • мотивація призовників ще вища, як порівняти з 2014 роком.

Чому чоловіків примусово мобілізують на блокпостах і зупинках

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ прокоментував повідомлення про те, що на початку війни чоловіків примусово мобілізували на блокпостах і зупинках громадського транспорту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Механізм мобілізації добровільного порядку не передбачає. Добровільний порядок передбачається лише в разі вступу на військову службу за контрактом. Мобілізація або строкова служба — це обов'язок кожного громадянина боронити свою державу. Вручення повідомлення військовозобов'язаному про те, що він має з'явитися до територіального центру комплектування, відбувається в будь-який спосіб — місце та спосіб не передбачено», — пояснив Горбач.

Щодо військовозобов'язаних, які отримали повістки, але виїхали за кордон у незаконний спосіб, ухилившись від виконання свого обов'язку, то за це чинним законодавством передбачена кримінальна відповідальність, пояснив представник штабу командування СВ ЗСУ. Як і за сприяння в незаконному перетині кордону, якщо такі факти буде встановлено.

Коментарі

Всі новини