Міжнародні резерви України в квітні зросли на $800 млн

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Міжнародні резерви України станом на 1 травня за попередніми даними становили майже $25,7 млрд. Минулого місяця вони зросли на 3,1% — цьому сприяли операції Нацбанку з управління резервами та на валютному ринку.

struktura-mizhnarodnikh-rezerviv-u-rozrizi-instrumentiv.png

Попит на валюту з боку бізнесу в квітні суттєво знизився, що сприяло посиленню гривні на тлі достатньої пропозиції валюти. Також це дозволило регулятору відновити нарощування міжнародних резервів, повідомила пресслужба НБУ.

Чиста купівля валюти Нацбанком минулого місяця склала $678,8 млн. Інтервенції з купівлі валюти в квітні становили $723,3 млн. Водночас регулятор продав $44,5 млн для згладжування надмірних коливань гривні в бік знецінення.

Telegram Logo
dinamika-mizhnarodnikh-rezerviv.png

На обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті було спрямовано $303,9 млн. З них $128,6 млн сплачено облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП), ще $78 млн — єврооблігаціями. Решту коштів було сплачено іноземним кредиторам.

Ці витрати були частково компенсовані новими надходженнями від розміщення валютних ОВДП на суму $164,4 млн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Також на збільшення міжнародних резервів вплинула переоцінка фінінструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют — їхня вартість збільшилася на $232 млн.

Контекст. У березні міжнародні резерви України скоротилися на 7,8% — до трохи більше $24,9 млрд, повідомив Нацбанк. Востаннє гірший результат був у листопаді 2019-го – тоді вони були на рівні $21,9 млрд, а після різкого стрибка в грудні лише зростали.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини