Мінінфраструктури визначило міста-претенденти для оновлення громадського транспорту

Для реалізації проєкту намічено 18 міст. Фото: «Пасажирський транспорт»

Для реалізації проєкту намічено 18 міст. Фото: «Пасажирський транспорт»

Міністерство інфраструктури спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) і місцевою владою готуються до другої фази оновлення парків громадського транспорту в ряді великих міст країни.

Фінансову угоду з ЄІБ щодо реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України II» на суму в 200 млн євро планується підписати в грудні, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам'янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Telegram Logo

Контекст. Фінансовий договір між Україною та ЄІБ щодо проєкту «Міський громадський транспорт України» був ратифікований ще в квітні 2017 року, а термін його дії — 14 травня 2023 року.

Загальна вартість проєкту становить близько 400 млн євро, на які планується придбати не менше 280 тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без, 24 трамвая і близько 10 трамвайних вагонів.

Крім того, передбачаються будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, капремонт трамвайних вагонів й інші роботи.

Додатково. Компанія Virgin Hyperloop Річарда Бренсона здійснила перше в світі пасажирське перевезення надшвидкісною системою левітірующих контейнерів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини