Для того, щоб зупинити торгівлю секонд-хендом, Міністерство соціальної політики розробляє зміни до законодавства для заборони ввезення в Україну як гуманітарної допомоги бувших у використанні речей.
Про це розповів заступник міністра соцполітики Олег Коваль, повідомляє пресслужба Міністерства.
Він також додав, що держава через недоотримання митних платежів від фіктивних гуманітарних вантажів втрачає до 50 млн грн щотижня і понад 2 млрд грн щорічно.

Заступник міністра розповів, що бізнесмени користуються українським законодавством і під виглядом гуманітарної допомоги ввозять в країну секонд-хенд на продаж.
«Ми гідна нація, і нам не потрібні мільйони тонн секонд-хенду в країні», — заявив Коваль.
За його словами, заборона не торкнеться одягу спеціального призначення для ЗСУ, СБУ, МВС і ДСНС, а також медичних установ.
Your browser doesn't support HTML5 video.
Таке виключення для спецодягу Коваль пояснив тим, що Україні часто передають спеціальне дороге обмундирування, у якого закінчився термін зберігання на складах за кордоном.
Він також додав, що така форма відповідає міжнародним стандартам та не несе загрозу для життя наших силовиків.
Контекст. Крім продажу вживаного одягу як секонд-хенду, митники нерідко фіксують спроби ввезти в країну новий брендовий одяг під виглядом гуманітарної допомоги.
У жовтні Державне бюро розслідувань почало розбиратися з подібною контрабандною схемою, оскільки оцінює збитки від кожної партії, яка перетнула кордон таким чином, у мільйон гривень.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також