Міністерство енергетики має намір запроваджувати тимчасові адміністрації в енергокомпаніях у разі порушення безпеки постачання електроенергії.
Про це йдеться в тексті законопроєкту про внесення відповідних змін до закону «Про ринок електричної енергії», оприлюдненого на сайті Міненерго.
«Основна мета проєкту закону України — визначення дієвого механізму забезпечення можливості запровадження тимчасової адміністрації в суб'єктах господарювання, які провадять діяльність в енергетичній сфері, у разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії та/або порушення такими суб'єктами ліцензійних вимог», — повідомляє Міненерго.
У якому разі може бути введене пряме керування
Критерії та види порушення безпеки постачання електроенергії визначені в правилах безпеки постачань електричної енергії.
Один із видів порушення безпеки — «критичний стан забезпечення паливом, зокрема зниження рівня запасів палива нижче затверджених Міненерго обсягів резервів відповідного палива для певних типів електростанцій».
Отже, тимчасова адміністрація може бути введена на теплових електростанціях, де буде допущено зменшення запасів вугілля нижче затверджених Міненерго.
Як буде вестись пряме управління
Введення тимчасової адміністрації здійснюється центральним органом виконавчої влади, тобто на підставі рішення Кабінету Міністрів. На думку Міненерго, це просуває державну політику у сфері енергетики.
Тимчасовим адміністратором може стати підприємство, установа чи організація, що перебуває у сфері управління Міненерго. Також тимчасовим адміністратором може бути інший центральний орган виконавчої влади або господарського товариства, 50% і більше акцій якого перебуває в статутних капіталах товариств зі 100% держвласністю.
Строк управління тимчасової адміністрації, згідно із законом, може становити не більше шести місяців. Проте повноваження тимчасових управлінців можуть бути пролонговані за потреби.
Документом до закону «Про ринок електричної енергії» також запроваджується новий вид правопорушень на ринку електроенергії. Зокрема, це неподання, несвоєчасне подання чи подання свідомо недостовірної інформації Міненерго для моніторингу безпеки постачання електроенергії.