Facebook Pixel

Мінцифри: скоро на фронті з'являться супердрони

Україна уклала перші договори на закупівлю так званих супердронів – укладено перші угоди на суму 260,5 млн грн на закупівлю безпілотників для проєкту «Армія дронів».

Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram, це 78 мультикоптерів Matrice, які оснащено технологією штучного інтелекту. Вони вміють записувати високоякісні відео, фокусуватися на цілях і дистанційно визначати потенційну небезпеку.

Також це 2 наземні системи для 20 ударних дронів-камікадзе Warmate, які придбали завдяки ініціативі monobank.

Quote«Суперзірка закупівлі» — 20 Fly Eye, одні з найкращих дронів-розвідників у світі. Ми придбали їх,зокрема, завдяки дуже великому внеску підприємця у сфері космічних технологій Максима Полякова, який добре розуміє важливість технологічної переваги на фронті. Максим перерахував на «Армію дронів» понад 100 мільйонів гривень! Дякуємо за таку підтримку! Fly Eye заслуговують на окремий пост, розповім про них докладніше окремо», — пише Федоров.

Як повідомлялося, у рамках кампанії зі збору коштів для купівлі бойового безпілотника «Байрактар» для України в Польщі вже зібрали необхідну суму — 22,5 млн злотих (приблизно 175,5 млн грн, або $5 млн).

Раніше на «Байрактар» для України зібрала також Литва, а наразі збір коштів триває в Канаді та Норвегії. Раніше на декілька «байрактарів» зібрали й українці, але турецька компанія Baykar, що виробляє БпЛА, безплатно передала Україні три безпілотники.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉