Facebook Pixel

Маск оголосив про запуск першого комерційного польоту Crew Dragon з людьми на борту

Автор

SpaceX запланувала перший комерційний пілотований політ космічного корабля Crew Dragon на початок другого кварталу 2020 року після успішного випробування його аварійної системи 19 січня. Про це повідомив глава компанії Ілон Маск, пише Reuters.

Crew Dragon буде сертифікований NASA, і США відновлять програму польотів американських космічних кораблів багаторазового використання. До 2011 року польоти здійснював корабель «Шатл». Сьогодні США доставляють астронавтів на Міжнародну космічну станцію російським кораблем «Союз». Вартість польоту на ньому обходиться у $82 млн.

До речі, випробування аварійного відділення космічного корабля Crew Dragon, в рамках якого було підірвано ракету-носій Falcon 9, тривали близько 10 хвилин. Запуск здійснювався зі стартового комплексу космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида).

Випробування пройшли успішно. Зокрема, за командою з Землі Crew Dragon відокремився від ракети-носія Falcon 9 на висоті близько 22 км через півтори хвилини після старту.

Вісім резервних двигунів SuperDraco відвели корабель на безпечну відстань від «аварійної» ракети і підняли на висоту 42 км.

Потім від корабля від'єднався вантажний відсік, і капсула, що спускається, почала приводнення в Атлантиці, у 30-35 км від космодрому на мисі Канаверал. На капсулі, що спускається, перед приводненням розкрилися усі чотири парашути.

Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розробляє пілотований корабель у рамках контракту з NASA на суму $2,6 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉