Facebook Pixel

Білорусь і Китай підписали угоди, які допоможуть росії обходити санкції — ISW

Президент Білорусі Олександр Лукашенко та глава КНР Сі Цзіньпін 1 березня підписали пакет із 16 документів. Ці документи можуть допомогти обходити санкції проти рф. Про це пише ISW.

Документи включають стратегію спільного білорусько-китайського промислового розвитку, документ про білорусько-китайське науково-технічне співробітництво на 2023 — 2024 роки та меморандум про взаєморозуміння щодо спільних проєктів із використанням державних кредитів Китаю.

Лукашенко заявив, що Білорусь зацікавлена в поглибленні співпраці з Китаєм у галузі технологічного розвитку, включно зі створенням спільних підприємств, модернізацією білоруських підприємств сучасними китайськими технологіями, торгівлею товарами та послугами. Також самопроголошений президент заявив, що білоруські виробники зацікавлені у вивченні «компетенцій і технологій китайських компаній у галузі формування компонентної бази, виробництва двигунів, трансмісій, мостів, інших вузлів і агрегатів».

На думку ISW, Лукашенко в такий спосіб страхується від російського інтеграційного тиску. Хоча ці заходи в кращому разі відтермінують кампанію Росії щодо забезпечення повного економічного контролю над Білоруссю. Низка документів також стосується китайсько-білоруського торговельно-економічного співробітництва.

Нагадаємо: учасники зустрічі міністрів фінансів G20 в Індії не змогли домовитися про включення до підсумкової декларації слова «війна». Проти цього виступили представники Китаю та росії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉