Учасники зустрічі міністрів фінансів G20 в Індії не змогли домовитися про включення до підсумкової декларації слова «війна». У підсумку спільна деклація не була підписана, повідомляє Deutsche Welle.
Натомість уряд Індії в суботу, 25 лютого, опублікував власне зведення підсумків засідання.
Дійти компромісу за підсумковою заявою завадили представники Китаю та Росії, а розбіжності стосувалися двох пунктів — засудження російського вторгнення в Україну як війну, а також пункту про списання боргів бідним країнам. За даними видання, учасники зустрічі не змогли домовитися про включення до підсумкового документа слова «війна». Німеччина та Франція наполягали на своїй позиції, що його формулювання не повинні бути м'якшими, ніж у підсумковій резолюції саміту G20 на Балі у 2022 році. У ній значилося, що «більшість учасників рішуче засудили війну в Україні».
Міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер (Christian Lindner) розкритикував позицію Москви та Пекіна на зустрічі G20 і підтвердив, що КНР блокувала ухвалення підсумкової декларації. За його словами, більшість учасників різко критикувала війну РФ проти України, проте це не зробив представник Китаю. При цьому Бразилія тепер займає більш чітку та критичну позицію щодо Росії, ніж під час останньої зустрічі, додав Лінднер.
Водночас глава Мінфіну Німеччини зазначив, що Китай, який є найбільшим кредитором багатьох країн в Азії та Африці, дещо пом'якшив свою позицію щодо реструктуризації боргів бідних країн та надання їм доступу до фінансових ринків, енергоносіїв та продовольства. Він висловив обережний оптимізм, що у зв'язку з цим можливе досягнення компромісу з Китаєм ще поточного року. За даними Світового банку, найбідніші країни світу мають виплачувати за рахунок заборгованостей близько 62 млрд доларів на рік кредиторам, дві третини цієї суми — Китаю.
Нагадаємо, що у G7 обговорюють можливість запровадження санкцій проти компаній із Китаю, Ірану та Північної Кореї, які допомагають росії постачанням запчастин і технологій військового призначення