Президент терористичної росії владімір путін поспілкується з головою КНР Сі Цзіньпіном по відеозв'язку 30 грудня 2022 року. Про це пише Reuters.

За словами прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова, вони говоритимуть про двосторонні російсько-китайські відносини.
«І, звичайно, дуже важливо буде обмінятися думками з більш гострих регіональних проблем — тим, які ближче нам, Росії, і тим, які ближче Китаю», — додав Пєсков, не повідомивши конкретних деталей.
Нещодавно заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв у Пекіні зустрівся з Сі Цзіньпінем і передав йому лист від Путіна. В ньому було прохання про постачання другосортного китайського матеріалу, інтегральних схем, чіпів — всього того, чого не вистачає Росії зараз для виробництва високоточних ракет. Про це в ефірі телеканалу FREE заявив політичний діяч та публіцист Андрій Піонтковський.
«Ось це він запитував, і по можливості, мабуть, і якусь військову зброю. А у відповідь пропонував розширити так звані зони прискореного розвитку Далекого Сходу, Сибіру. Щоб весь цей регіон від Владивостока до озера Байкал перетворити на таку зону прискореного розвитку, що означає повне домінування китайської економіки, китайського бізнесу, китайських інвестицій, китайської робочої сили, китайських законів і вивезення всієї сировини на китайські заводи. На що товариш Сі йому справедливо зауважив, що ми й так уже цим володіємо», — повідомив він.
Як пише JapanTimes, владімір путін і Сі Цзіньпін зробили низку серйозних помилок. Вторгнення Путіна в Україну виснажує його скарбницю та довіру до нього. Аналогічно, війна Сі проти COVID-19 робить те саме. Однак, як пише Nikkei Asia, путін «користується одними з небагатьох дверей, які все ще відчинені для нього».
Контекст. Москва прагне поглибити свої економічні, політичні зв'язки та зв'язки у сфері безпеки з Пекіном після того, як у лютому почала повномасштабне вторгнення в Україну. Дві країни підписали угоду про стратегічне партнерство «без обмежень» за кілька днів до того, як Росія розпочала військову кампанію.
Пекін також збільшив закупівлі російської нафти та газу після того, як європейські країни розірвали зв'язки з Росією, а Москва публічно підтримала позицію Сі щодо Тайваню та звинуватила Захід у спробі спровокувати конфлікт через статус острова, який Китай вважає своїм.
Однак Сі часом прохолодно ставиться до воєнної кампанії Росії в Україні; Путін у вересні публічно визнав, що його китайський колега має «заклопотаність» з приводу дій Росії.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!