Facebook Pixel

Китай витрачає мільярди на поширення російської дезінформації — спецпредставник США

Китай повторює тези росії про те, що війну в Україні начебто розв’язала НАТО. Про це заявив Джеймс Рубін, координатор Центру глобальної взаємодії при Держдепартаменті США, передає The Guardian.

На думку посадовця, Захід повільно реагує на те, що Китай витрачає мільярди доларів у всьому світі на поширення отруйної дезінформації, зокрема, на повідомлення, що повністю збігаються з росією по Україні.

«Колодязь отруєний китайською та російською дезінформацією — це згубно», — сказав Рубін.

Він заявив, що росія та Китай витрачають мільярди доларів, намагаючись маніпулювати інформацією, але зазначив, що Пекін діє глобально й витрачає більше, ніж москва.

«Ми як нація й Захід не поспішаємо реагувати, і це справедливе судження, що ми стикаємося з дуже, дуже великою проблемою, — сказав він журналістам. — У комунікаційному просторі погодження між Китаєм і росією майже завершено».

Рубін висловив розчарування тим, що «деякі країни глобального півдня не можуть навіть визнати, що це вторгнення, не говорячи вже про те, щоб визначитися, на чиїй вони стороні».

«Для деяких африканських і азійських країн Україна — це далека війна. Вони вважають, що вони не отримують достатньої уваги із Заходу. Це змушує деяких із них дивитися на цю війну через таку призму», — підсумував посадовець.

Нагадаємо, що китайська супутникова компанія Spacety надавала аерофотознімки ПВК «Вагнер». Відповідну заяву зробив помічник держсекретаря США в справах Східної Азії та Тихого океану Деніел Крітенбрінк. Космічна компанія Spacety базується в Пекіні й має міжнародну штаб-квартиру в Люксембурзі. Вона спеціалізується на малих супутниках і супутникових послугах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉