Ломбардів стало менше, а заробляти вони почали більше

Кількість ломбардів в Україні в січні-вересні 2019 року скоротилося на 10,7% в річному вираженні — до 333. Про це повідомила Нацкомфінпослуг.

При цьому нерозподілений прибуток склав 711,4 млн грн, що на 13,6% більше, ніж роком раніше.

Відсоток погашених кредитів за рахунок заставного майна коливається в межах 10-14%. Сума погашених фінансових кредитів за рахунок майна, наданого в заставу, склала 1,76 млрд. грн, або 13,2% від загальної суми.

Середньозважена річна процентна ставка за фінансовими кредитами ломбардів станом на 30 вересня становила 212%, що на 2,1 процентних пункти менше, ніж було рік тому.

Найбільше кредитів надавали під заставу виробів з дорогоцінних металів і каменів — 76%, або 10,5 млрд грн. Кредити під заставу побутової техніки за дев'ять місяців поточного року збільшилися до 3,1 млрд грн. Під заставу автомобілів — зменшилися до 8,6 млн грн. А обсяг кредитів під заставу нерухомості виріс у два рази — до 5,3 млн грн.

Основним джерелом залучення коштів для ломбардів залишалися юридичні особи (крім банків). Обсяг залучених коштів від них збільшився на 6,1 в.п. — до 135,6 млн грн. Зменшилася частка коштів, залучених від банків — з 26,7% до 19,9%. Питома вага залучених коштів від фізичних осіб зменшилася на 0,7 п. п., до 11,3 млн грн.

Додатково

Експерт The Page дав кілька порад, як уникнути кредитних пасток при споживчому кредитуванні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: