Facebook Pixel

Крадіжка 2,5 млрд: ВАКС дозволив спецрозслідування стосовно колишнього мера Одеси Костусєва

ВАКС надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього мера Одеси Олексія Костусєва.

Про це пише САП.

Як, за версією НАБУ і САП, проходило привласнення аеропорту «Одеса»

Як встановило слідство, у 2011 році Борис Кауфман та Олександр Грановський організували схему заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Для цього зареєстрували ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент», яке отримало 75% корпоративних прав на летовище, тоді як у міста залишилося лише 25%.

Тодішній очільник Одеси Олексій Костусєв вдався до службової підробки документів, щоб ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент» отримало право на аеропорт в обхід конкурсу.

Важливо, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю.

Ба більше, 535 одиниць основних засобів з 2488 переданих були аеродромними об’єктами, що забезпечують безпеку польотів та не могли бути відчуженими в принципі.

Крім того, за договором «інвестори» зобов’язувались внести статутний капітал у розмірі 355 млн грн, побудувати новий термінал і злітно-посадкову смугу. Проте більша частина внесених коштів через дії учасників схеми стала предметом застави та була заблокована банком, тобто не підлягала використанню. Новий термінал збудували за кредит, взятий під заставу майнового комплексу аеропорту, а злітно-посадкову смугу не починали будувати взагалі.

В результаті реалізації схеми її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

Наразі Кауфману, Грановському, Костусєву, його колишньому заступнику та очільнику ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент» САП повідомила про підозру.

7 вересня ВАКС був заарештований Борис Кауфман. 13 вересня 2023 року слідчий суддя ВАКС обрав одеському бізнесмену Олександру Грановському запобіжний захід у вигляді застави у 120,8 млн грн. 11 жовтня НАБУ оголосило Костусєва у розшук. 11 грудня ВАКС заочно заарештував мера Одеси.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉