Коронавірус відкусив чверть прибутку банківської системи

Банки отримали в січні — червні 23,8 млрд грн чистого прибутку

Банки отримали в січні — червні 23,8 млрд грн чистого прибутку

Українські банки отримали в січні — червні 23,8 млрд грн чистого прибутку. Це на 23% менше показніка аналогічного періоду минулого року, повідомив НБУ.

Станом на 1 липня з 75 платоспроможних банків 59 були прибутковими і отримали чистий прибуток 26,3 млрд грн, що перекрило збитки 16 банків на загальну суму 2,5 млрд грн.

Прибуток за перше півріччя був сформован в основному Приватбанком (14 млрд грн, 59% від всього прибутку) і групою банків з іноземним капіталом, крім російського (5,6 млрд грн).

Telegram Logo

У другому кварталі чистий фінансовий результат банків склав 7,7 млрд грн, що вдвічі менше в порівнянні з попереднім кварталом, і в 2,4 рази — в річному вимірі. Основною причиною спаду стало формування на випередження резервів під очікувані збитки, як це передбачено міжнародними стандартами фінансової звітності.

У НБУ відзначили, що загальне зниження бізнес-активності під час карантину, падіння попиту на кредити і банківські послуги, а також збільшення неплатежів за кредитами негативно позначаються на процентних і комісійних доходах банків.

Так, вперше за останні чотири роки чистий комісійний дохід банків скоротився в річному вимірі: на 1,5% за півріччя і на 10,2% — у другому кварталі.

Зростання чистого процентного доходу сповільнилося до найнижчого за чотири роки значення — 3.9% за перше півріччя і 1,1% за другий квартал.

У той же час обсяги чистих процентних і комісійних доходів є достатніми для покриття адміністративних витрат більшості банків, говориться в повідомленні.

Додатково. Нацбанк 30 липня погодив покупку Олександром Ярославським 100% статутного капіталу банку «Кредит-Дніпро».

Національний банк підтримає комерційні банки в умовах економічної кризи відмовившись, в тому числі, від санкцій за порушення нормативів достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику до 1 червня 2021 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Адвокат Суркісів назвав брехнею їх причетність до схем в Приватбанку

Наведені аргументи базуються на недостовірних даних, не підтверджених жодним офіційним документом. Так прокоментував агентству «Інтерфакс-Україна» адвокат Суркісів статтю, опубліковану американським виданням Chicago morning star.

Збиткові ТЕЦ: навіщо держава віддає їх «Нафтогазу»

Фонд держмайна (ФДМ) має декілька сценаріїв щодо реалізації збиткових ТЕЦ, які перебувають в управлінні фонду. Наразі питання передачі їх «Нафтогазу» розглядає Антимонопольний комітет.

Кілька десятків «слуг народу» пропонують скасувати сплату акцизу під час ввезення автомобілів

Група депутатів Верховної Ради від «Слуги народу» (45 осіб) пропонує скасувати сплату акцизного збору під час ввезення автомобілів до України. Про це йдеться в законопроєкті №3704.