Коронавірус відкусив чверть прибутку банківської системи

Банки отримали в січні — червні 23,8 млрд грн чистого прибутку

Банки отримали в січні — червні 23,8 млрд грн чистого прибутку

Українські банки отримали в січні — червні 23,8 млрд грн чистого прибутку. Це на 23% менше показніка аналогічного періоду минулого року, повідомив НБУ.

Станом на 1 липня з 75 платоспроможних банків 59 були прибутковими і отримали чистий прибуток 26,3 млрд грн, що перекрило збитки 16 банків на загальну суму 2,5 млрд грн.

Прибуток за перше півріччя був сформован в основному Приватбанком (14 млрд грн, 59% від всього прибутку) і групою банків з іноземним капіталом, крім російського (5,6 млрд грн).

Telegram Logo

У другому кварталі чистий фінансовий результат банків склав 7,7 млрд грн, що вдвічі менше в порівнянні з попереднім кварталом, і в 2,4 рази — в річному вимірі. Основною причиною спаду стало формування на випередження резервів під очікувані збитки, як це передбачено міжнародними стандартами фінансової звітності.

У НБУ відзначили, що загальне зниження бізнес-активності під час карантину, падіння попиту на кредити і банківські послуги, а також збільшення неплатежів за кредитами негативно позначаються на процентних і комісійних доходах банків.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Так, вперше за останні чотири роки чистий комісійний дохід банків скоротився в річному вимірі: на 1,5% за півріччя і на 10,2% — у другому кварталі.

Зростання чистого процентного доходу сповільнилося до найнижчого за чотири роки значення — 3.9% за перше півріччя і 1,1% за другий квартал.

У той же час обсяги чистих процентних і комісійних доходів є достатніми для покриття адміністративних витрат більшості банків, говориться в повідомленні.

Додатково. Нацбанк 30 липня погодив покупку Олександром Ярославським 100% статутного капіталу банку «Кредит-Дніпро».

Національний банк підтримає комерційні банки в умовах економічної кризи відмовившись, в тому числі, від санкцій за порушення нормативів достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику до 1 червня 2021 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини