Якщо Ви не висипаєтеся або просто шукаєте спосіб розслабитися, Ви, можливо, замислюєтеся про те, щоб прилягти поспати вдень.
Чи є користь дорослим від денного сну?
Денний сон може дати здоровій дорослій людині багато чого, наприклад:
- · розслаблення, зняття напруги;
- · відпочинок, зниження втоми;
- · підвищення уважності;
- · поліпшення настрою;
- · підвищення когнітивних здібностей, включно з поліпшенням швидкості реакції та пам'яті.
У яких випадках бажано знайти час для денного сну?
Варто виділити час на денний сон, якщо Ви:
- · почуваєтеся втомленим або відчуваєте сонливість;
- · скоро будете позбавлені можливості нормально поспати (наприклад, через довгу робочу зміну);
- · хочете зробити запланований денний сон частиною вашого щоденного режиму.
Чи може раптово збільшена потреба в денному сні свідчити про проблеми зі здоров'ям?
Якщо Ви відчуваєте, що ваша потреба в денному сні збільшилася, і для цього немає жодних очевидних причин, поговоріть зі своїм лікарем. Можливо, ви приймаєте якісь препарати, що чинять подібну дію. Також, можливо, вам потрібно розібратися з якістю нічного сну: вам хочеться спати вдень, тому що ви перестали висипатися вночі.
Як найкраще організувати денний сон?
Щоб отримати максимум користі від денного сну, дотримуйтесь цих порад.
Спіть недовго. Поставте собі за мету спати по 10-30 хвилин. Що довший денний сон, то вища ймовірність того, що ви будете відчувати сонливість після пробудження.
Спіть у післяобідній час. Найкраще прилягти поспати десь близько другої або третьої години дня. У цей час ви, найімовірніше, відчуваєте звичайну пообідню сонливість або зниження уважності. Крім того, денний сон у ці години найменше позначиться на вашому сні вночі. Однак пам'ятайте, що індивідуальні чинники — наприклад, ваша потреба уві сні або режим дня — також можуть допомогти визначити найбільш підходящий час для денного сну саме у Вашому випадку.
Створіть спокійну обстановку. Спіть у тихому, затемненому місці, за комфортної температури та з мінімумом відволікаючих чинників.
Після денного сну дайте собі час для того, щоб повністю прокинутися, перш ніж ви повернетеся до активної діяльності, особливо до тієї, що вимагає швидкої або гострої реакції.