«Укртатнафта» бізнесмена Ігоря Коломойського виграла тендер та уклала 4 листопада договір з філією «Укразалізниці» про постачання дизельного палива на 238,6 млн грн, що на 6% менше за очікувану вартість закупівлі, повідомляється в системі ProZorro, пишуть «Наші Гроші». Це перший за останні десять років тендер, виграний компанією для поставок «Укрзалізниці».
Йдеться про поставку 10 тис. т дизпалива Євро 5, виробником якого буде сама «Укртатнафта» або нафтопереробні заводи Білорусі, Литви, Греції, Італії, Туркменістану, Індії, Туреччини, Ізраїлю, Угорщини.
Як пише видання enkorr, розрахункова ціна для залізниці вперше нижча за середню ціну дизелю на оптовому ринку, яка в день аукціону 17 жовтня складала 24, 9 тис. грн/т.
Контекст
- 30 липня «Укртатнафта» олігарха вперше за три роки взяла участь у тендері на пальне для Міноборони. А наприкінці серпня пов'язана з Коломойським компанія «Оіл-Трейд 2018» уклала угоду з «Укрзалізницею» про постачання дизельного палива на 750,5 млн грн.
- В кінці жовтня компанія з орбіти так званої групи «Приват» — «Лівайн Торг» — вперше з 2008 року перемогла в тендері на поставку палива Нацполіціі. Крім цього, протягом дев'яти місяців 2019-го ця компанія вже уклала з держсектором понад 5,5 тис. договорів на суму понад 1 млрд грн.
- Востаннє компанії Коломойського отримували настільки великі державні підряди на поставку палива у 2014 році, коли Коломойський був губернатором Дніпропетровської області. До речі, тендери для поставок саме «Укрзалізниці» востаннє «приватівці» отримували ще за часів прем’єрства Юлії Тимошенко.
- Слід також зазначити, що 24 жовтня профільні парламентські комітети розглядали ініціативу «Укртатнафти» щодо змін податків на паливо, через які може в 2,5 рази вирости акциз на автогаз і відповідно роздрібна ціна на нього.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист