Facebook Pixel

Ігор Коломойський підминає під себе паливний ринок України

Олігарх активізувався на ринку нафтопродуктів. Зокрема, у держсекторі. Підконтрольна йому «Укртатнафта» вперше за три роки прийняла участь у тендері на пальне для Міноборони. Вчора компанія подала в ProZorro заявку на постачання військовим майже 30 тис. тонн авіагасу.

На тендер Міноборони подали заявки максимальна кількість учасників з 2016-го — дев'ять компаній, передає галузеве видання enkorr.

Контекст

  • Востаннє «Укртатнафта» і так звана група «Приват» подавалися на паливні тендери Міноборони у лютому 2016 року. Однак тоді компанія програла «Трейд Коммодити» (або афілійованим з нею компаніям), яка згодом стала основним постачальником пального для армії.
  • За тиждень до цього «Приват» через компанію «Ойл-Трейд 2019» взяла участь у тендерах «Укрзалізниці» на постачання дизпалива. У них група була присутня протягом останніх кількох років.
  • «Приват» в цілому за останні кілька місяців активізувалася на ринку — відкрила нові базиси торгівлі і почала імпорт і оптові продажі автогазу. З червня цього року «Приват» через ДФС у Дніпропетровській області почала атакувати «Трейд Коммодити».
  • Два тижні тому Кабмін ввів спецмита на імпорт дизпалива і автогазу з Росії трубопровідним транспортом. Найбільшим імпортером в цьому напрямі є група Wexler, яка поряд з «Трейд Коммодити» виступає основним постачальником дизпалива для «Укрзалізниці». За даними учасників ринку, «Приват» планує наростити імпорт нафтопродуктів морем, де група контролює найбільші нафтоперевалочні комплекси в Одесі та Чорноморську.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉