Facebook Pixel

Україна ввела обмеження на постачання російського палива

Кабмін офіційно опублікував постанову про введення спецмит на імпорт дизпалива й автогазу з Росії. Вони почнуть діяти з 1 серпня і зростуть 1 жовтня. На думку експертів, це позначиться на зростанні оптових цін, але навряд чи вдарить по кишенях автовласників через високу роздрібну маржинальність АЗС.

screenshot.png
  • Детальніше

Мито на дизпаливо складе 3,75% з 1 серпня і 4% — з 1 жовтня. Мито на автогаз складе 1,75% з 1 серпня і 3% — з 1 жовтня.

Обмеження діятимуть до «моменту скасування Російською Федерацією дискримінаційних та/або недружніх дій щодо України». Власне, мита стали відповіддю на розширення санкцій з боку Росії, яка обмежила експорт в Україну нафти, бензину та вугілля.

Мита навряд чи серйозно вплинуть на імпорт російського палива в Україну, зазначає директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн. Але вони створюють низку ризиків для дестабілізації ринку напередодні пікового сезону споживання. Для трубопровідного дизпалива мито складе $25 на тонні, або 60 коп на літрі. Це може призвести до пропорційного підвищення оптових цін в межах 3%, але не позначиться на АЗС через вже наявну високу роздрібну маржу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • Контекст

У січні-червні 2019 року імпорт дизпалива з Росії в Україну виріс на 21% — до 1,4 млн тонн, свідчать дані консалтингової компанії UPECO. Це, з урахуванням виробництва українських НПЗ, становить 45% балансу ринку. Враховуючи середню ціну на кордоні $615 – 620 за тонну (до накладання акцизу та податків), за 6 місяців Україна купила російського дизпалива на $870 млн, вартість якого в межах України у великому опті сягне 38 млрд грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Діаграма: UPECO

Діаграма: UPECO

Прямі поставки скрапленого газу з Росії в січні-червні 2019 року склали 356 тис. тонн загальною вартістю понад $142 млн (до акцизу та податків). Це дорівнює 40% у балансі ринку LPG в першому півріччі 2019-го.

Діаграма: UPECO

Діаграма: UPECO

18 квітня Росія обмежила постачання вугілля, нафти і нафтопродуктів в Україну. З 1 червня вони здійснюються тільки на підставі дозволів, виданих російським Мінекономрозвитку.

Коментарі

Всі новини