Комітет ВР підтримав законопроєкт, який дозволить не декларувати майно, записане на дітей

Комітет Верховної Ради з антикорупційної політики рекомендував прийняти за основу і в цілому законопроєкт №3355-1, який змінює коло осіб, чиє майно підлягає декларуванню. Про це повідомив перший заступник голови комітету, нардеп з фракції «Голос» Ярослав Юрчишин.

Зокрема, законопроєкт виключає із переліку членів сім'ї декларанта, чиє майно підлягає декларуванню, неповнолітніх дітей, які не проживають разом із ним.

Також проєкт виключає з числа декларантів всіх радників, помічників, уповноважених та прессекретаря президента України, якщо вони працюють на громадських засадах.

Telegram Logo

Юрчишин заявив, що у такій редакції законопроєкт дозволяє чиновникам не декларувати майно, якщо воно записане на неповнолітніх дітей, які з ними не проживають.

Законопроєкт внесено до парламенту групою депутатів із фракцій «Слуга народу», «Батьківщина», ОПЗЖ та групи «За майбутнє».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Зараз чиновники, народні депутати, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи, судді зобов'язані регулярно декларувати своє майно та доходи. За достовірністю такого декларування стежить Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Потрібно декларувати не тільки свої доходи, нерухомість, авто та коштовності, але й ті, які належать членам сім'ї або знаходяться в їхньому користуванні.

Наприкінці 2019 року було розширено коло близьких осіб і членів сім'ї суб'єктів декларування. Тепер «близькими особами» вважаються племінники та племінниці, а також батьки дружини (чоловіка) сина (дочки).

Членами сім'ї суб'єкта декларування є його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов'язаності спільним побутом і наявності взаємних прав і обов'язків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини