Якщо військовозобов’язаний, якого визнано обмежено придатним, не пройде повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 6 червня, його можуть оголосити в розшук за недотримання правил військового обліку.
Про це повідомляє «Суспільне.Житомир».
Начальник обліку та бронювання Житомирського обласного ТЦК та СП Віктор Полторакін повідомив, що для повторного проходження військово-лікарської комісії особам, визнаним обмежено придатними до служби, необхідне електронне направлення. За його словами, отримати його можна не лише під час особистого візиту до ТЦК та СП, а й через електронний кабінет.

«Якщо військовозобов’язаний зареєстрований у системі «Резерв+», він має можливість створити запит на отримання направлення через цей сервіс. У той самий день начальник відповідного ТЦК та СП підписує направлення електронним ключем, після чого можна проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Пропускна здатність кожної ВЛК обмежена — вона може приймати до 50 осіб щодня. Тому тим, хто планує пройти комісію в останні дні чи тижні, слід враховувати, що вони можуть просто не встигнути. У такому разі відповідальність за пропуск процедури несе сам військовозобов’язаний», — зазначив представник обласного ТЦК та СП.
У разі, якщо військовозобов’язаний, визнаний обмежено придатним, не пройде повторну військово-лікарську комісію до 6 червня, його можуть оголосити в розшук за порушення правил військового обліку. За це передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 17 тисяч гривень.
Які документи потрібні для повторного проходження ВЛК
Раніше повідомлялося, що українці призовного віку, які раніше були визнані «обмежено придатними», мають повторно пройти медкомісію до 5 червня. Через значне скупчення охочих терміни огляду подовжили, а саму процедуру поступово переводять у цифровий формат.
Старший сержант медичної служби Рівненського обласного ТЦК та СП Тарас Гусарук пояснив, що перед проходженням медкомісії військовозобов'язаний повинен отримати направлення. Його можна сформувати через застосунок «Резерв+» або отримати в паперовому вигляді у ТЦК та СП. Далі слід пройти військово-лікарську комісію упродовж 15 днів з моменту отримання направлення. Після цього необхідно отримати висновок ВЛК — в електронному кабінеті або на папері.
Якщо військовозобов'язаний відтермінує проходження ВЛК, то згодом він може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення правил обліку.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Як говорити з підлітками, щоб вони почули: як завоювати увагу покоління Z і альфа
Фонд Андрія Матюхи та Good Donations: у «Охматдиті» впровадили систему Thompson
Постачальники Міноборони під прицілом: як уникнути кримінального переслідування