Facebook Pixel

Порушення ТЦК під час мобілізації не є підставою для звільнення зі служби – рішення Верховного Суду

Порушення ТЦК під час мобілізації не є підставою для звільнення зі служби – рішення Верховного Суду. Фото: юридична компанія De-Jure

Порушення ТЦК під час мобілізації не є підставою для звільнення зі служби – рішення Верховного Суду. Фото: юридична компанія De-Jure

Якщо військовозобов'язаного призвали на службу під час мобілізації, то цей процес вже не можна скасувати, заявив Верховний Суд. Навіть у разі якщо суд визнає, що призов відбувся з порушеннями з боку ТЦК, це все одно не означає, що військовослужбовець матиме змогу повернутися до цивільного життя, повідомило BBC News.

Чому Верховний Суд вирішив, що мобілізацію не можна скасувати

Таке рішення Касаційний адмінсуд у складі ВС ухвалив у справі військовослужбовця, який оскаржував свій призов. Військовий стверджував, що його мобілізували без належного медичного огляду.

Це рішення є остаточним і оскарженню в Україні не підлягає, і на нього мають орієнтуватися суди України під час ухвалення рішень у схожих випадках, уточнює Верховний Суд України.

Рішення у справі мобілізації військовослужбовця

Саме ця справа стосується військового, якого мобілізували ще у березні 2022 року, а до суду він звернувся через рік після інциденту.

У позові чоловік стверджував, що його права порушені через недотримання порядку призову на військову службу: він тоді не пройшов медичного огляду.

Однак суд першої інстанції, з яким також погодилася апеляція, визнав протиправними дії районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Вони зобов'язали військову частину звільнити його з військової служби, що, на думку судів обох інстанцій, є належним відновленням порушених прав позивача.

Але Верховний Суд скасував ці рішення, пояснивши, що якщо процедура призову порушена, це не означає, що людину потрібно звільняти. Окрім того, суд підкреслив, що непроходження медогляду саме по собі не є підставою для звільнення зі служби.

У підсумку суд підтвердив, що мобілізація є незворотною, і навіть якщо призов визнали незаконним, це не повертає людину до цивільного статусу.

Quote«...факт непроходження позивачем медичного огляду під час його призову не є свідченням непридатності позивача до військової служби та не є підставою для звільнення позивача з військової служби відповідно до статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», яка визначає виключний перелік таких підстав», – йдеться у рішенні суду.
Подякувати 🎉