Facebook Pixel

Стефанішина: Стамбульську конвенцію ратифікують у 2022 році

Коли ратифікують Стамбульську конвенцію. Фото: eu-ua.kmu.gov.ua

Коли ратифікують Стамбульську конвенцію. Фото: eu-ua.kmu.gov.ua

Стамбульську конвенцію буде ратифіковано в Україні у 2022 році. Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Quote«Великий досвід нератифікації Конвенції дає нам розуміння того, які інструменти э неефективними. З іншого боку, ми зробили декілька важливих речей, що наближають нас до ратифікації, і продовжимо цю роботу у 2022 році. Зокрема, ми сформували застереження до Конвенції, з якими документ подаватиметься на ратифікацію. Ці застереження є квінтесенцією всіх дискусій із різними сторонами, з консервативним крилом суспільства, з релігійною спільнотою й з експертним середовищем. Вони передбачають, що положення Конвенції жодним чином не впливають на положення Конституції України, що Конвенція не стосується будь-яких питань гендерної ідеології чи ідентичності, відповідно ці застереження знімають різночитання положень самої Конвенції», — сказала Стефанішина.

Віцепрем'єрка також розповіла, що отримала лист від генерального секретаря Ради Європи, який офіційно розтлумачив від імені Ради зміст самої Конвенції. У листі підтверджується, що Конвенція не має нічого спільного з питаннями гендерної ідентичності, стосується винятково можливості захисту осіб, які страждають від домашнього насильства, дає додаткові інструменти для міжнародного співробітництва та захисту наших громадян за кордоном.

Крім того, зазначила Стефанішина, це дає змогу Україні стати об'єктом загальноєвропейського моніторингу.

Telegram Logo

На уточнювальне питання вона заявила, що Стамбульську конвенцію ратифікують у 2022 році.

Контекст. У листопаді 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що виступає за приєднання України до Стамбульської конвенції. Пізніше він зазначив, що питання ратифікації Стамбульської конвенції лежить у площині діяльності Верховної Ради.

Коментарі

Всі новини