Facebook Pixel

Колектив «Антонова» звинуватив керівництво «Укроборонпрому» в рейдерстві

Профспілка авіапідприємства «Антонов» звинуватила керівництво «Укроборонпрому» у привласненні підприємства без відповідальності перед державою, тобто фактично в рейдерському захопленні.

Про це йдеться в публічному зверненні за допомогою до РНБО, віце-прем'єра Олега Уруського й міністра юстиції Дениса Малюська.

В повідомленні йдеться, що на підприємстві був затверджений новий статут без належного обґрунтування та погодження, в тому числі з колективом.

«Новий статут істотно змінює форму управління науково-технічним підприємством і, крім того, що не враховує стратегічного значення для держави, створює корупційну схему управління підприємством без юридичної відповідальності за службові втручання в господарську діяльність підприємством», — йдеться в повідомленні.

На думку колективу підприємства, механізм корупційних дій полягає в створенні підконтрольної «Укроборонпрому» наглядової ради. Саме наглядова рада формує завдання роботи підприємства і зобов'язує їх виконання генеральним директором, але відповідальності перед концерном і підприємством не несе.

«Фактично, чиновники «Укроборонпрому» привласнили володіння підприємством без відповідальності перед державою», — йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що «за новим статутом працівники «Укроборонпрому» призначають «своїх» людей або самих себе (як це зробив Абромавічус, Найєм тощо) на посаді наглядової ради ДП «Антонов», а на посаду генерального директора призначається бажано завчасно залежна особа, що володіє довірою колективу».

Надалі, відповідно до п. 2.1 статуту, наглядова рада дає завдання керівнику вичавлювати прибуток, і для цього добре підходять «припинення проєктування і виробництва літаків, продаж «непрофільних» соціальних активів, здача в оренду землі та майна тощо».

Такі дії призведуть до скорочення колективу. Якщо генеральний директор не виконає завдання, то його теж звільняють.

Нагадаємо, що нещодавно «Укроборонпром» звільнив президента ДП «Антонов».

Звільнення Айварасом Абромавічусом президента «Антонова» несе ризики розчленування і загибелі підприємства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉