Facebook Pixel

Київську арку дружби народів можуть демонтувати — вона втратила статус пам’ятки

Київську арку дружби народів можуть демонтувати — вона втратила статус пам’ятки

Київську арку дружби народів можуть демонтувати — вона втратила статус пам’ятки

Міністерство культури та інформаційної політики своїм наказом позбавило монумент на ознаменування возз’єднання України з росією, розташований у Києві в Хрещатому парку, статусу пам’ятки. Тепер монумент може бути демонтований. Про це повідомляє пресслужба Мінкульту.

У міністерстві нагадали, що згідно з висновком Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики, арка належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу. Попри перейменування Київською міською радою в «Арку Свободи українського народу», монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України.

У висновку також йдеться про те, що втілений у монументі міф про «возз’єднання» двох «братніх» народів не відповідає історичним реаліям. А в умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування «законності» путінських територіальних претензій. Він також є частиною інформаційно-пропагандистської кампанії кремля, аби сформувати в українців викривлені уявлення про нібито «історичну бездержавність» українського народу як «уламка» «розділеного російського народу», «штучність» України як держави.

Quote«У суспільній свідомості киян монумент ототожнюється з радянським режимом, не випадково мешканці столиці називають його «ярмом». Позбавляючись монументального «ярма», ми звільняємось від залишків радянської диктатури та російського імперського впливу», – підсумував т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Раніше у КМДА заявляли, що не планують демонтувати арку, аргументуючи це тим, що скульптура є пам'яткою історії місцевого значення, тому за законом її заборонено зносити чи переносити.

Арку дружби народів у Києві встановили у 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці жовтневого перевороту 1917 року. Вона досягає у найвищій точці 35 метрів. П'ятиступенева конструкція, обшита титановими пластинами, за формою нагадує веселку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉