Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Дерусифікація та дерадянізація Києва. У КМДА хочуть повністю очистити столицю від пам’ятників, пов’язаних із СРСР або рф

Дерусифікація та дерадянізація Києва — робота триває. Фото: PIxabay

Дерусифікація та дерадянізація Києва — робота триває. Фото: PIxabay

У Києві почала працювати робоча група, метою якої є повне очищення української столиці від пам’ятників і символіки, що пов’язані з Радянським Союзом або росією. Про це повідомив заступник очільника Київської міськради Володимир Прокопів.

Quote«Ми маємо раз і назавжди завершити давно розпочатий процес декомунізації в столиці. Наше завдання – усунути з публічного простору міста чітко визначені об’єкти. Ми пропишемо строки та відповідальних за знесення чи перенесення того чи іншого об’єкта», — розповів він.

За його даними, за останні вісім років столицю очистили від майже 200 пам’ятників і пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною окупаційних режимів. За вказаний час було перейменовано понад дві сотні вулиць, провулків і скверів.

Прокопів наголосив, що нині в місті нараховується приблизно 40 об’єктів, які «або були спірними, або мали юридичні колізії, пов’язані із Законом України про охорону культурної спадщини».

Quote«Після повномасштабного вторгнення країни-агресора ми просто зобов’язані завершити цей процес. На вулицях української столиці не може бути нічого, що пов’язано з історією та культурою СРСР. От у цьому й полягає наше завдання», – наголосив чиновник.

Контекст. Нагадаємо: 14 травня Київрада ухвалила рішення про перейменування арки Дружби народів. Тепер це арка Свободи українського народу. Того самого дня Київська міська рада проголосувала за демонтаж 47 пам'ятних знаків, з-поміж яких пам'ятники, меморіальні об'єкти, меморіальні дошки та їхні частини, що пов'язані з рф і СРСР. До переліку ввійшли пам’ятники Михайлу Кирпоносу, Сидору Ковпаку, Миколі Ватутіну, Миколі Щорсу, а також меморіальні дошки Івану Білодіду, Ванді Василевській, Пилипу Жмаченку та інші. Водночас із переліку із 60 об’єктів, запропонованого депутатами у квітні, викинули герб СРСР на щиті монумента «Батьківщина-мати», пам’ятник Михайлу Булгакову, танк на проспекті Перемоги та інші.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини