Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Радянський герб на «Батьківщині-матері» замінять не раніше 2023 року — Ткаченко

Тризуб на «Батьківщині-матері» замість радянського герба з'явиться не раніше 2023 року. Фото: bigkyiv.com.ua

Тризуб на «Батьківщині-матері» замість радянського герба з'явиться не раніше 2023 року. Фото: bigkyiv.com.ua

Радянський герб на монументі «Батьківщина-матері» замінять на тризуб не раніше наступного року.

Відповідну заяву зробив міністр культури Олександр Ткаченко, повідомляє «Суспільне».

За словами очільника Мінкульту, перед початком робіт фахівці мають провести технічне обстеження та визначити стан об'єкта. Потім отримані дані відправлять на експертизу до кількох київських інститутів, що спеціалізуються на металевих конструкціях, і визначать хід робіт. Ще одним важливим кроком, наголосив Ткаченко, є напрацювання проєктної документації щодо того, який вигляд мусить мати цей герб, і потрібно буде провести відповідний конкурс.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«І лише після цього розпочати роботи з демонтажу та встановлення. Паралельно мають бути розв'язано питання, пов'язані із законодавчою сферою, адже є певні протиріччя в законі щодо боротьби з радянським спадком, який говорить про збереження пам'яток Другої світової війни. Так само потрібно розв'язати питання авторського нагляду», — розповів міністр культури.

Отже, Ткаченко вважає, що безпосередні роботи із заміни символіки розпочнуться не раніше, ніж у 2023 році.

Скільки коштуватиме заміна символіки на монументі

Олександр Ткаченко наголошує: заміна герба не буде дешевою. Однак цей крок, на його думку, досить символічний і потрібний.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Напевно, це буде недешевий процес, але не непідйомний. Я вважаю: якщо стільки людей вклалися в голосування, якась кількість може трошки допомогти для того, щоб зробити цей досить символічний і потрібний крок. Адже «Батьківщина» дивиться очима на схід», — наголосив міністр і додав, що відповідне дослідження планують розпочати вже найближчим часом.

Контекст. Нагадаємо: у липні в застосунку «Дія» пройшло голосування щодо заміни герба СРСР на щиті «Батьківщини-матері» в Києві. Загалом було віддано приблизно 800 тисяч голосів. 85% опитаних підтримали рішення розмістити на монументі тризуб замість герба СРСР.

Коментарі

Всі новини