Facebook Pixel

В Україні створили NFT-писанки, які допоможуть відновити об'єкти культурної спадщини

Життя

В Україні запустили благодійний проєкт We believe для збору коштів на відновлення об'єктів культурної спадщини, що постраждали під час війни: церков, музеїв, театрів, колекцій витворів мистецтва тощо.

Ініціативу реалізують Мінкульт, Держагентство з питань мистецтв і мистецької освіти, а також комунікаційна агенція Postmen. Остання в рамках проєкту створила серію великодніх NFT-писанок на блокчейні Ethereum і присвятила їх містам, що протистоять російській агресії.

Над ілюстраціями також працювали українська майстриня Анастасія Шемедюк і дизайнерка Анастасія Зафійовська. Колекцію розробляли за автентичними візерунками та мотивами книги Віри Манько The Ukrainian Folk Pysanka. Кожна NFT-писанка має свій унікальний орнамент, властивий певному регіону України.

Серію представили на платформі OpenSea. Кошти від проданого криптоарту надходять на благодійний рахунок МКІП. Кількість і ціна писанок залежить від рівня руйнування міста. Наприклад, писанку Маріуполя представлено в одному екземплярі, вона буде найдорожчою, оскільки місто знищено майже на 90%.

Зображення на обкладинці: Postmen

Культовий спектакль «Сто тисяч» з Бенюком з’явився онлайн на платформі Dramox Життя

Культовий спектакль «Сто тисяч» з Бенюком з’явився онлайн на платформі Dramox

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня

До Песаха 2024 в Україні вийшов перший друкований переклад Гаґади українською Життя

До Песаха 2024 в Україні вийшов перший друкований переклад Гаґади українською