Китайці образились на Венса за «селюків»
У вівторок Китай розкритикував віцепрезидента США Джей-Ді Венса за його коментарі про «китайських селюків» в інтерв'ю, яке викликало широкий гнів і глузування у китайському інтернеті — і порівняння з самопроголошеним «селюцьким» походженням самого Венса. Про це повідомляє CNN.
Виступаючи в ефірі Fox News минулого четверга, Венс захистив тарифи президента Дональда Трампа, які руйнують ринок, і виступив проти «глобалістичної економіки».
«Що дала глобалістична економіка Сполученим Штатам Америки? А відповідь полягає в тому, що вона, по суті, базується на двох принципах — залучення величезної кількості боргів для купівлі речей, які інші країни виробляють для нас. Щоб зробити це трохи більш зрозумілим, ми позичаємо гроші у китайських селян, щоб купувати речі, які виробляють ці китайські селюки», — сказав Венс.
«Це дивовижно і дивно. Дивно і прикро чути, як віцепрезидент робить такі невіглаські і неповажні зауваження», — прокоментував заяву Венса речник Міністерства закордонних справ Китаю Лін Цзянь.
Відеозаписи інтерв'ю Венса потрапили до китайського інтернету цього тижня, викликавши бурхливу реакцію в країні, де заводські цехи заставлені промисловими роботами, міста пересідають на електромобілі власного виробництва, а віддалені повіти з'єднані загальнонаціональною мережею швидкісних залізниць.
«Цей справжній селюк, який походить з сільської місцевості Америки, здається, не має перспективи. Багато людей закликають його приїхати і побачити Китай на власні очі», — сказав колишній головний редактор державного таблоїду Global Times Ху Сіцзінь.
Хештег з висловлюванням Венса став найпопулярнішою темою у соцмережі Weibo у понеділок увечері. До вечора вівторка він зібрав 140 млн переглядів.
«Подивіться, це їхнє справжнє обличчя — зарозуміле і грубе, як завжди», — йдеться в коментарі, який набрав 2900 лайків.
«Може, ми й селюки, але у нас найкраща у світі швидкісна залізнична система, найпотужніші логістичні можливості, провідні технології штучного інтелекту, автономного водіння та безпілотників. Хіба такі селюки не вражають?» — пише інший юзер.
Дехто відзначає іронію коментарів Венса з огляду на його власне робітниче виховання, описане в його мемуарах 2016 року «Сільська елегія».
У книзі Венс розповідає про своє дитинство, яке пройшло в бідності, жорстокому поводженні та наркозалежності його матері, а також частково в Аппалачах, куточку США, який, на його думку, був забутий заможними елітами. Книга Венса, який до приходу в політику був венчурним інвестором, викликала сенсацію після першої перемоги Трампа на виборах і широко розглядалася як пояснення підйому мільярдера з середовища білого робітничого класу.