Facebook Pixel

Солдати, винищувачі, корабель. Канада розглядає декілька варіантів допомоги Україні на тлі російської загрози

Канада готова допомогти Україні протистояти російській агресії – чим саме. Фото: Flickr

Канада готова допомогти Україні протистояти російській агресії – чим саме. Фото: Flickr

Канадська влада замислилася про нарощування своєї військової місії в Україні на тлі повідомлень про стягування Росією військ до українського кордону. Наразі, як пише місцеве видання The Globe and Mail, Оттава розглядає одразу декілька варіантів посилення допомоги.

Міноборони Канади вивчає можливість розгортання сотень додаткових військових в Україні на підтримку канадських солдатів, які вже перебувають на українській території в межах проведення навчальної місії. З-поміж інших варіантів – відряджання військового корабля до Чорноморського регіону або перекидання винищувачів CF-18, які нині дислокуються в Румунії.

Утім, джерела видання повідомили, що остаточне рішення щодо збільшення військової допомоги Україні ще не ухвалено.

Telegram Logo

Додатково. Павло Фельгенгауер, незалежний воєнний аналітик із Москви, сказав The Globe and Mail, що хоча зараз безпосередньої загрози раптового нападу РФ на Україну немає, є ознаки того, що Москва почекає до кінця грудня — початку січня для здійснення атаки.

Він наголосив, що «Росія, безумовно, планує велику кампанію». За його словами, метою російського наступу стане «знищення всієї України» через розгромлення армії та повалення уряду президента Володимира Зеленського.

Тетяна Станова, наукова співробітниця Московського центру Карнегі, сказала, що «Путін дійсно готовий зробити щось, щоб шокувати світ і продемонструвати, що він не терпітиме статус-кво». За її словами, у контексті нападу не йдеться про завоювання території — ідея РФ полягає в тому, щоб «суворо й поза жодними сумнівами зупинити будь-які українські амбіції одного дня вступити до НАТО».

Контекст. Днями стало відомо, що на тлі поширення інформації про потенційне нове вторгнення Росії на українську територію Вашингтон вивчає можливість відправити в Україну додаткове озброєння та військових радників.

Коментарі

Всі новини