Facebook Pixel

Кабмін хоче врегулювати роботу фрилансерів: що пропонує новий законопроєкт

Кабмін запропонував урегулювати роботу фрилансерів. Фото: pixabay

Кабмін запропонував урегулювати роботу фрилансерів. Фото: pixabay

Кабмін запропонував запровадити трудові договори для фрилансерів. Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні та за основу, ініціативу підтримали 327 нардепів.

Для врегулювання роботи фрилансерів законопроєкт пропонує ввести трудові договори з нефіксованими робочими годинами. За умовами такого договору, обов’язок працівника виконувати роботу виникає виключно за умови надання замовником доступної роботи, без гарантій того, що така робота надаватиметься постійно.

Заступниця міністра економіки Світлана Глущенко зазначила, що така ініціатива створює законодавчу базу для врегулювання роботи фрилансерів.

Telegram Logo

«На законодавчому рівні закріплюється можливість роботодавця залучати до роботи працівників для виконання робіт, що мають не постійний, але повторюваний характер»,— пояснила Глущенко.

Також законопроєкт удосконалює процедуру нарахування ЄСВ для осіб, які використовують працю робітників на нерегулярній основі. Крім того, законопроєкт передбачає надання повного пакету соціально-трудових гарантій.

Контекст. У 2019 році Україна потрапила до п'ятірки країн, де найшвидшими темпами зростає ринок фрилансерів.

Коментарі

Всі новини