Україна опинилася у п'ятірці країн, де найшвидшими темпами зростає ринок фрилансерів, свідчить рейтинг видання Forbes.
Цьому сприяло створення «особливого режиму оподаткування для IT-аутсорсу та продуктових компаній, який позбавляє їх ПДВ», зазначає видання. Також Київ спростив контроль обміну валют для такого роду компаній.
«На деяких ринках, таких як Україна й Індія, деякі фрилансери підходять до сфери з позиції підприємця, віддаючи свої проекти на фактичне виконання дешевшим підрядникам в інших країнах», — наголошує видання.
Як свідчить індекс Global Gig Economy від платіжної платформи Payoneer, доходи українських фрилансерів зросли на 36%.
Світовим лідером у зростанні доходів фрилансерів два квартали поспіль залишаються США. Американці поза штатом почали заробляти на 78% більше, як порівняти з аналогічним періодом 2018 року. На другому місці опинилася Велика Британія зі зростанням на 59%. Замикає трійку лідерів Бразилія (48%), а четверте місце дісталося Пакистану (47%). До топ-10 також потрапили Філіппіни, Індія, Бангладеш, Росія й Сербія.
Прийняття на роботу фрилансерів на розвинутих ринках, таких як США і Велика Британія, пов'язане зі скороченням компаніями ризиків. «Саме тому в таких країнах фриланс розвивається дуже великими темпами», — пояснив генеральний менеджер Payoneer Еял Молдован. В інших країнах ключовим фактором зростання стали різні урядові програми для аутсорсингу в конкретних галузях.
Рейтинг був складений на основі даних про понад 300 тисяч фрилансерів у базі мережі Payoneer.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Вітальність у бізнесі: як ШІ оцінює енергію співробітників та чим це корисно компаніям?
Безперервне навчання. Як та чому освіта впливає на якість реабілітації військових