Facebook Pixel

Кабмін України спростив ввезення бронежилетів та іншого захисного спорядження

Кабінет міністрів України звільнив від державного експортного контролю низку товарів військового призначення та подвійного використання. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 9 грудня, повідомили в пресцентрі Міністерства економіки.

Quote«За поточних умов процедура державного експортного контролю триває 2-3 місяці, і цього часу у нас іноді немає. Тому ми звільнили від держконтролю окремі товари військового та подвійного призначення, які потрібні нашим бійцям на фронті вже зараз», — зазначила перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Уряд затвердив перелік товарів військового призначення та подвійного використання, на міжнародні передачі яких не поширюється дія Закону «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» у період дії воєнного стану.

Перелік товарів для спрощеного ввезення

  • металеві та неметалеві броньовані пластини, виготовлені відповідно до військових стандартів, або придатні до військового використання (номери позицій ML13.а.1, ML13.а.2)
  • шоломи, виготовлені відповідно до військових стандартів, корпуси шоломів, амортизаційні підкладки (позиція ML13.с)
  • бронежилети або захисний одяг, зокрема м’які бронежилеті або захисний одяг, виготовлені за військовими стандартами або технічними умовами, їх еквіваленти а також спеціально призначені для них компоненти, платини для твердих бронежилетів (позиції ML13.d.1, ML13.d.2)
  • захисні костюми, рукавиці, взуття, спеціально призначені чи модифіковані для захисту від вражаючих факторів (позиції 1А004.b.1, 1А004.b.2, 1А004.b.3) тощо.

Оперативна інформація про війну на ранок 10 грудня 2022 року – Генштаб ЗСУ.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉