Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Уряд планує збільшити тарифи на електроенергію

Уряд планує збільшити тарифи на електроенергію. Фото: ZN.UA

Уряд планує збільшити тарифи на електроенергію. Фото: ZN.UA

Кабмін планує підвищити тарифи щонайменше на 10%. Про це повідомляється в сюжеті «Єдиних новин». Метою підвищення є компенсація втрат енергетичної системи внаслідок російського терору.

«Це буде розраховуватися наприкінці опалювального сезону з огляду на електричний баланс мережі, прогнози балансу виробництва електроенергії, сукупний баланс попиту, і говорити, якою буде ціна, зараз зарано», – прокоментувала Ольга Бабій, членкиня НКРЕКП.

Експерт з енергетичного сектору Українського інституту майбутнього Андрій Прокіп говорить, що підвищення тарифу становитиме 10 — 15%.

«Це те підвищення, яке має статися. Треба розуміти, що заробітні плати в усіх секторах зростали, тарифи на інші послуги зростали. Виходить так, що за мобільний зв'язок чи інтернет інколи платять більше, ніж за електроенергію», – говорить експерт.

Також на ціну вплинуть терористичні дії росіян, зокрема, зруйновані об’єкти генерації, лінії електропередачі. Їм необхідний значний ремонт.

«Для того щоб ці мережі довести до базового стану, надійного стану, потрібні дуже великі інвестиції. Відповідно частина інвестицій може покриватися коштом бюджету, але значна частина інвестицій покриватиметься коштом споживачів», — говорить Ольга Бабій.

Наразі Кабмін розглядає різні варіанти перегляду тарифів, зокрема, модифікацію систему субсидій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини