Кабмін докапіталізує Укрексімбанк на 7 млрд грн через відмову бізнесу платити по кредитах

Уряд прийняв рішення про докапіталізацію Укрексімбанку на 6,8 млрд грн шляхом внесення до статутного капіталу установи ОВДП зі ставкою до 9,3% і терміном обігу 15 років.

Таке рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду.

При цьому в серпні Укрексімбанк оцінював свою потребу в докапіталізації в обсязі 10 млрд грн.

Telegram Logo

Меморандум України і МВФ передбачає можливість випуску Мінфіном ОВДП на 20 млрд грн для підтримки банків і ФГВФО.

Всього за шість років в статутний капітал Укрексімбанку держава вкинули додатково 28,84 млрд грн з урахуванням сьогоднішнього рішення, пише Євген Дубогриз, фінансовий аналітик і заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ в 2015-19 роках.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Так, в 2015 році в статутний фонд банку було вкладено 5 млрд грн, в 2016 році — 9,32 млрд грн, у 2017 році — 7,72 млрд грн, в 2018 і 2019 роках докапіталізації не було. А в 2020 році або на початку наступного буде вкладено ще 6,8 млрд грн.

«Всі хвилі докапа, крім найпершої — це за одне й теж, непрацюючі корпоративні кредити, які дешевшають з кожним роком», — зазначив він.

За його словами, будь-який склад менеджменту банку не в змозі перевести ці кредити в розряд працюючих або стягнути з подальшим продажем застави.

«Хоча бізнеси, які не платять кредити Ексіму, в своїй більшості цілком працюють, а деякі з них це дуже відомі компанії/бренди», — додав фінаналітик.

Раніше в Кабміні заявляли, що прагнуть знайти міноритарного інвестора для Укрексімбанку на горизонті здійснення до п'яти років «з потенційною приватизацією в довгостроковій перспективі».

Укрексімбанк за підсумками січня-липня зафіксував збиток 2,24 млрд грн (за I півріччя — 1,92 млрд грн, в тому числі за I квартал — збиток 2,07 млрд грн, за II квартал — прибуток 157 млн грн).

За даними Міністерства фінансів, за I півріччя 2020 об'єм непрацюючих кредитів Eкрексімбанка виріс на 5%, або на 3,2 млрд грн.

Станом на 1 липня 2020 загальний обсяг непрацюючих кредитів Укрексімбанку становив 72,7 млрд грн з яких 70,8 млрд грн — кредити юрособам. Частка непрацюючих кредитів становить 58%.

Кредиторські вимоги Укрексімбанку зафіксовані до компаній братів Клюєвих (Укрпідшипник, Завод напівпровідників), в структури пов'язані з групами «Азовмаш» і «Креатив», до «Укртелекому» Ріната Ахметова, до «Укрлендфармінгу» Олега Бахматюка, до власника ТРЦ «Гулівер», до масложирових комбінатів в Одеській області, до Миколи Лагуна, групи «Донецьксталь», «Богдан Моторс» Олега Гладковського, «Запоріжтрансформатор» Костянтина Григоришина і багатьох інших.

Також повідомлялося, що Укрексімбанк кредитував «Вугілля України», «Укрзалізницю», «Нафтогаз», «Аграрний фонд».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини