Уряд прийняв рішення про докапіталізацію Укрексімбанку на 6,8 млрд грн шляхом внесення до статутного капіталу установи ОВДП зі ставкою до 9,3% і терміном обігу 15 років.
Таке рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду.
При цьому в серпні Укрексімбанк оцінював свою потребу в докапіталізації в обсязі 10 млрд грн.
Меморандум України і МВФ передбачає можливість випуску Мінфіном ОВДП на 20 млрд грн для підтримки банків і ФГВФО.
Всього за шість років в статутний капітал Укрексімбанку держава вкинули додатково 28,84 млрд грн з урахуванням сьогоднішнього рішення, пише Євген Дубогриз, фінансовий аналітик і заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ в 2015-19 роках.
Так, в 2015 році в статутний фонд банку було вкладено 5 млрд грн, в 2016 році — 9,32 млрд грн, у 2017 році — 7,72 млрд грн, в 2018 і 2019 роках докапіталізації не було. А в 2020 році або на початку наступного буде вкладено ще 6,8 млрд грн.
«Всі хвилі докапа, крім найпершої — це за одне й теж, непрацюючі корпоративні кредити, які дешевшають з кожним роком», — зазначив він.
За його словами, будь-який склад менеджменту банку не в змозі перевести ці кредити в розряд працюючих або стягнути з подальшим продажем застави.
«Хоча бізнеси, які не платять кредити Ексіму, в своїй більшості цілком працюють, а деякі з них це дуже відомі компанії/бренди», — додав фінаналітик.
Раніше в Кабміні заявляли, що прагнуть знайти міноритарного інвестора для Укрексімбанку на горизонті здійснення до п'яти років «з потенційною приватизацією в довгостроковій перспективі».
Укрексімбанк за підсумками січня-липня зафіксував збиток 2,24 млрд грн (за I півріччя — 1,92 млрд грн, в тому числі за I квартал — збиток 2,07 млрд грн, за II квартал — прибуток 157 млн грн).
За даними Міністерства фінансів, за I півріччя 2020 об'єм непрацюючих кредитів Eкрексімбанка виріс на 5%, або на 3,2 млрд грн.
Станом на 1 липня 2020 загальний обсяг непрацюючих кредитів Укрексімбанку становив 72,7 млрд грн з яких 70,8 млрд грн — кредити юрособам. Частка непрацюючих кредитів становить 58%.
Кредиторські вимоги Укрексімбанку зафіксовані до компаній братів Клюєвих (Укрпідшипник, Завод напівпровідників), в структури пов'язані з групами «Азовмаш» і «Креатив», до «Укртелекому» Ріната Ахметова, до «Укрлендфармінгу» Олега Бахматюка, до власника ТРЦ «Гулівер», до масложирових комбінатів в Одеській області, до Миколи Лагуна, групи «Донецьксталь», «Богдан Моторс» Олега Гладковського, «Запоріжтрансформатор» Костянтина Григоришина і багатьох інших.
Також повідомлялося, що Укрексімбанк кредитував «Вугілля України», «Укрзалізницю», «Нафтогаз», «Аграрний фонд».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні