Facebook Pixel

Суд з Ахметовим: Укрексімбанк виграв, а Ощадбанк програв «Укртелекому». Якою є ціна питання

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Північний апеляційний госпсуд 22 липня зобов'язав компанію «ЕСУ», яка належить олігарху Рінату Ахметову, сплатити Укрексімбанку додаткові 107 млн грн пені, крім боргу за облігаціями в сумі 2,73 млрд грн.

Про це йдеться у рішенні суду у справі №910/7149/17.

Раніше суд Києва частково задовольнив позов Укрексімбанку до компанії «ЕСУ» у цій же справі й вирішив, що відповідач повинен сплатити на користь позивача 2,73 млрд грн заборгованості за облігаціями 2013 року зі строком погашення у березні 2017 року.

Telegram Logo

Найбільшими власниками боргових паперів «ЕСУ» є державні Ощадбанк і Укрексімбанк.

Водночас з «Укртелекомом» судився й Ощадбанк. Однак у грудні цього року банк вирішив відкликати заяву. Причиною цього стало укладення мирової угоди з компанією Ахметова. «ЕСУ» пообіцяла поступово погасити заборгованість у сумі понад 1 млрд грн.

Контекст. Фонд держмайна продав близько 93% акцій «Укртелекому» 2011 року за 10,6 млрд грн. Щоб закрити угоду, «ЕСУ», яку 2013 року викупили структури Ріната Ахметова, випустила облігації на суму 4,6 млрд грн. Більшу частину паперів (на 4 млрд грн) викупили Ощадбанк і Укрексімбанк.

Пізніше оточення Дмитра Фірташа у судах намагалося стягнути з Ахметова $760 млн, нібито недоплачених за викуплений 2013 року «Укртелеком», а також ще $60 млн відсотків, нарахованих за кілька років.

2015 року «Укртелеком» приєднався до переговорів «ЕСУ» з Ощадбанком і Укрексімбанком щодо боргу за облігаціями. Телекомунікаційний оператор узяв на себе зобов'язання викупити у держбанків облігації «ЕСУ» на суму 2 млрд грн — на 1 млрд грн у кожного з держбанків зі сплатою відсотків за ними не пізніше 15 березня 2017 року. Як заставу їм було передано акції «Укртелекому».

Погашення боргів планувалося здійснити шляхом продажу 3G-оператора «ТриМоб» для «МТС Україна», але ця угода зірвалася через незгоду Фонду держмайна щодо її проведення.

У липні 2019-го Верховний Суд зобов'язав «Укртелеком» заплатити 1,5 млрд грн за облігації, які було отримано чотири роки тому. Через місяць виконавча служба заарештувала майже 93% акцій «Укртелекому» через борги перед фінустановою.

Коментарі

Всі новини