Facebook Pixel

J.P.Morgan остаточно відмовився від позову проти націоналізації ПриватБанку

J.P.Morgan остаточно відмовився від позову проти націоналізації ПриватБанку

J.P.Morgan остаточно відмовився від позову проти націоналізації ПриватБанку

Міжнародний інвестиційний банк J.P. Morgan остаточно вийшов із справи про оскарження процедури bail-in єврооблігацій ПриватБанку. Про це повідомила пресслужба «Привату».

1 лютого господарський суд Києва продовжив розгляд позову власника єврооблігацій ПриватБанку компанії Shakoor Capital Limited про визнання недійсною процедури bail-in. В рамках підготовчого провадження суд розглянув та задовольнив клопотання J.P. Morgan Securities plc про відкликання свого позову в рамках цієї справи.

Quote«Суд залишив позов J.P. Morgan без розгляду, тобто вказана компанія більше не є учасником справи. На одного позивача стало менше», — заявив адвокат ПриватБанку Олег Самсонович.

8 березня 2023 року аналогічний позов проти ПриватБанку в рамках цієї справи відкликав відомий міжнародний банк UBS.

Quote«Отже, у справі про оскарження bail-in єврооблігацій залишився її ініціатор — маловідома британська компанія Shakoor Capital Limited, Pala Assets Holdings Limited, якою керує російський бізнесмен Євгеній Йоріх, український ФОП Сазонов Д. В. та компанія Concorde (Bermuda) Limited, яку ЗМІ пов’язують з одним із українських бізнесменів», — йдеться у повідомленні ПриватБанку.

Також 1 лютого суд повернув без розгляду раніше подану в межах даної справи спільну позовну заяву компаній Concorde (Bermuda) Limited та Avalia Investments Limited.

Нагадаємо, завдяки процедурі bail-in під час націоналізації статутний капітал ПриватБанку було збільшено на 29,4 млрд грн. Банк Англії визнав цю процедуру у 2021 році, а Лондонський арбітражний суд підтвердив її законність у 2022-му.

Quote«Власники облігацій програли в суді в Англії і вирішили спробувати удачі в Господарському суді міста Києва, пред’явивши схожі вимоги. Вони стверджують, що внаслідок нібито визнання недійсною процедури bail-in отримають право вимоги і зможуть вимагати від банку стягнення грошових коштів, у якому їм вже відмовили в Лондоні», — зазначає адвокат ПриватБанку.

Судові засідання у справі Shakoor тривають вже більше двох років. ПриватБанк заперечує проти позову Shakoor і співпозивачів.

Подякувати 🎉