Facebook Pixel

Скарби Криму, які Україна повернула після 9 років суду, можна буде побачити в Києві

Скарби Криму, що Україна повернула після 9 років суду, можна буде побачити в Києві

Скарби Криму, що Україна повернула після 9 років суду, можна буде побачити в Києві

5 липня 2024 року в Скарбниці Національного музею історії України розпочинається виставковий проєкт «Скарби Криму. Повернення», що відзначає повернення цінних артефактів до України після дев'ятирічної судової тяганини в Амстердамі.

Про це повідомляє Скарбниця Національного музею історії України.

Ця виставка є значущим культурним заходом, що став можливим завдяки рішенню Верховного суду Нідерландів у червні 2023 року. Суд підтвердив право України на 565 предметів, експонованих раніше в Музеї Алларда Пірсона. Колекція включає давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські артефакти, знайдені в Криму протягом 19–21 століть.

Експозиція залишиться в Національному музеї історії України до остаточної деокупації Криму, після чого її планують перемістити на територію півострова. Виставка буде доступна з 5 липня 2024 року для відвідувачів щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 18:00. Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври).

Передача артефактів, відомих як «скіфське золото», завершує тривалий судовий процес і підтверджує юрисдикцію України щодо кримської культурної спадщини. Це рішення підкреслює міжнародно визнане суверенне право України на Кримський півострів і знаменує початок повернення незаконно вивезених українських культурних цінностей.

Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Благодійного фонду BGV та Інституту публічних комунікацій. Виставка «Скарби Криму. Повернення» є важливою перемогою в боротьбі за культурну спадщину України, демонструючи тисячолітню історію через артефакти багатьох народів.

Подякувати 🎉