Facebook Pixel

Іран представив новий реактивний безпілотник Shahed-238

Іранський університет аерокосмічних наук та технологій «Ашура» показав покращену версію ударного безпілотника Shahed-136. Реактивний безпілотник отримав назву Shahed-238.

Про це пише «Мілітарний».

Shahed-238 має три версії. Окрім класичного варіанту з автономною системою наведення по інерціальній системі та сигналам GPS (по середині), також були показані варіанти з інфрачервоною/оптичною та, ймовірно, радіолокаційною системами наведення.

Версія з інфрачервоною/оптичною системою наведення (справа) може застосовуватись для ураження теплоконтрастних цілей, зокрема, важливої військової техніки в тилу супротивника.

Останній безпілотник завдяки радіолокаційній головці самонаведення (ГСН) може стати аналогом протирадарних ракет, що наводяться на випромінювання пошукових РЛС. Такий засіб може бути корисним для нейтралізації та прориву ворожих систем ППО.

Фюзеляжі усіх трьох безпілотників мають нехарактерний для іранських БПЛА чорний колір, що може бути пов’язано із застосуванням радіопоглинаючих матеріалів. Однак наразі жодних підтверджень цьому немає.

Технічні характеристики Shahed-238 залишаються невідомими. Реактивний двигун повинен забезпечувати високу швидкість, однак платою за це мала стати зменшена дальність польоту.

Під час демонстрації прототипу було показано запуск з розігнаного автомобіля. Однак, як і у попереднього Shahed-136, дрон мав би зберегти можливість запуску зі стаціонарної платформи з використанням твердопаливного прискорювача.

Показаний тижнем раніше прототип з оптичною станцією наведення керувався вручну оператором, що накладало обмеження на дальність польоту та потребувало застосування ретрансляторів біля цілі. Однак представлені версії безпілотників завдяки своїм ГСН, схоже, зможуть наводитися на ціль автономно.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉