З 2022 року США посилили свій нагляд, заборонивши експорт чипів до Китаю відомим компаніям, однак щонайменше дві американські компанії, такі як Intel і Qualcomm, отримали виняток на продаж чипів Huawei.
Про це повідомляє Reuters.
Широкий контроль над тим, які обчислювальні чипи можна експортувати до Китаю, офіційні особи запровадили у 2022, припинивши деякі продажі Nvidia, Advanced Micro Devices і Intel, серед інших. Ці заходи контролю відбулися після попередніх заборон на постачання чипів Huawei Technologies.
США надали Intel і Qualcomm дозвіл на продовження постачання чипів для Huawei, яка використовує чип Intel для живлення нової моделі ноутбука. Це рішення викликало сумніви та критику у політичних колах, але офіційні особи вказують на його стратегічне значення в контексті захисту технологічних інтересів країни.
«Я бачив, що Huawei щойно випустила новий ноутбук, який, як розповідає компанія, підтримує штучний інтелект і використовує чип Intel. Я вважаю, що це демонструє, що ми зосереджені лише на найбільш чутливих технологіях, які можуть становити загрозу нашій безпеці. Ми не зосереджені на припиненні торгівлі або, якщо на те пішло, на стримуванні чи стримуванні Китаю», — розповідає держсекретар США Ентоні Блінкен.
Ліцензії Intel і Qualcomm на продаж компанії Huawei були надані ще під час адміністрації Трампа і залишаються чинними за президента Джо Байдена. Прямі конкуренти цих компаній, AMD і MediaTek, не отримували подібних винятків, і ні адміністрація Трампа, ні Байдена не пояснюють, чому.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
В Україні з'явилась професійна система для визначення групи пов’язаних контрагентів за РНОКПП