Імпорт ліків в Україну скоротився на 38% у 2022 році, експорт — на чверть

Імпорт ліків в Україну скоротився на 38% у 2022 році

Україна знизила імпорт ліків у 2022 році на 38% – уперше за попередні п’ять років, коли обсяг ввезених у країну ліків зріс на 90%. Найбільшими країнами-постачальниками ліків в Україну залишаються Німеччина, Індія та Франція, йдеться у звіті фармацевтичної компанії «Дарниця» та агенції Top Lead.

Що саме імпортували в Україну у 2022 році:

  • лікарські засоби – 82%;
  • сироватки, вакцини – 13%;
  • реагенти, контрацептиви та медичні матеріали – 5%.

Імпорт ліків в Україну у 2022 році скоротився на 38%

Експорт ліків з України у 2022 році скоротився майже на чверть

У 2022 році Україна втратила майже чверть експорту ліків — 24%. Виробники фармацевтичної продукції втратили багато складів і виробничих потужностей, ціни на сировину зросли разом із логістичними проблемами, зазначають у «Дарниці».

Експорт ліків з України у 2022 році скоротився майже на чверть

У 2022 році українські компанії припинили продавати ліки до росії та білорусі. Найбільшим покупцем українських ліків став Узбекистан, зріc експорт до Литви та Латвії.

Більшість українського фармацевтичного експорту йде до Азії. Експансії у Європейський Союз заважає те, що Європа не визнає українські сертифікати.

Узбекистан став лідером з імпорту українських ліків у 2022 році

Найбільші виробники ліків в Україні мають GMP-сертифікати, які підтверджують, що лікарські засоби постійно виробляються й контролюються відповідно до міжнародних стандартів якості. Але ЄС поки що не визнає GMP-сертифікати, видані Держлікслужбою України. Тому для експорту до ЄС виробник має проходити додаткову перевірку регуляторними органами тієї чи іншої країни Євросоюзу. Завдання України на найближчий час — домогтися визнання українських сертифікатів у ЄС.

Українські ліки: GMP-сертифікати стали на заваді збільшенню експорту у ЄС.


Читати на The Page