Facebook Pixel

Єменські пірати захопили британське судно в Червоному морі. Серед екіпажу можуть бути українці

Єменські пірати захопили британське судно в Червоному морі. Серед екіпажу можуть бути українці

Єменські пірати захопили британське судно в Червоному морі. Серед екіпажу можуть бути українці

Ізраїль заявив у неділю, що єменські хусити захопили у південній частині Червоного моря судно Galaxy Leader. Про це повідомляє Reuters.

За даними відкритих джерел, судно під прапором Багамських островів належить британській компанії Ray Car Carriers. На його борту емблема найбільшої японської судноплавної компанії NYK Line.

Хусити заявили, що захопили корабель у цьому районі, але описали його як ізраїльський.

Quote«Ми поводимося з екіпажем корабля відповідно до ісламських принципів і цінностей», — сказав речник групи.

Вищий представник уряду Японії в понеділок підтвердив факт захоплення корабля Galaxy Leader, керованого компанією Nippon Yusen, додавши, що Японія звертається до хуситів, одночасно шукаючи допомоги від влади Саудівської Аравії, Оману та Ірану, щоб працювати над швидким звільненням судна та його екіпажу.

Quote«Ми рішуче засуджуємо такі дії», — заявив головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно.

За його словами, серед екіпажу немає громадян Японії.

За даними LSEG, Galaxy Leader належить компанії, зареєстрованій на Ray Car Carriers зі штаб-квартирою на острові Мен, яка є підрозділом тель-авівської Ray Shipping.

Японська Nippon Yusen, також відома як NYK, заявила, що компанія створила спеціальну групу для збирання додаткової інформації, зокрема про безпеку 25 членів екіпажу, які є вихідцями з Філіппін, Болгарії, України, Румунії та Мексики. Судно, автовоз, прямувало до Індії з Європи без вантажу.

Раніше в неділю хусити заявили, що всі кораблі, що належать або експлуатуються ізраїльськими компаніями, або кораблі під ізраїльським прапором, можуть стати ціллю.

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що відомство вже доручило причетним українським посольствам перевірити цю інформацію, а також звернутися до компанії-власника задля з‘ясування точного складу екіпажу судна та інших деталей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉