Хто з кардиналів може стати наступником Папи Франциска
Після смерті Папи Франциска його наступником може стати ще один неєвропеєць. Можливо, новий Папа також буде прогресивним і протистоятиме консервативному крилу.
Про це повідомляє Reuters.
Що відомо про вибори нового Папи Римського
Агентство зазначає, що враховуючи кардиналів, яких призначив Франциск, новим Папою може стати ще один неєвропеєць. Крім того, він, як і попередній понтифік, може бути прогресивно налаштованим і протистояти консервативному крилу.
Водночас процес вибору нового Папи є дуже секретним. Тому до кінця не можна бути певним у кандидаті, аж поки білий дим не підніметься з труби Сикстинської капели.
Папа Римський Франциск. Фото: УНІАН
Кардинали є найближчими соратниками понтифіка, які керують ключовими відділами у Ватикані та єпархіями по всьому світу. Коли Папа помирає або йде у відставку, кардинали віком до 80 років мають право взяти участь у таємному конклаві, щоб вибрати нового понтифіка.
«Комплексне голосування покаже, чи вірять нинішні кардинали, більшість із яких призначені Франциском, що його прийняття ліберальних соціальних цінностей і його програма прогресивних реформ зайшли занадто далеко і чи потрібне скорочення», — пише Reuters.
Кардинали призначать дату початку конклаву після того, як найближчими днями прибудуть до Риму.
Агентство підкреслює, що лише Папа Римський може призначати кардиналів. Тому тип людей, яких він обирає, може залишати свій відбиток на Церкві ще довго після його правління.
Станом на 21 квітня є загалом 252 кардинали, 135 із них — кардинали-виборці віком до 80 років. 109 із них були призначені Франциском, 22 — його попередником Бенедиктом і 5 — Іваном Павлом ІІ.
«Франциск призначив понад 20 кардиналів з країн, які ніколи раніше не мали кардиналів, майже всі вони з країн, що розвиваються, таких як Руанда, Кабо-Верде, Тонга, М’янма, Монголія та Південний Судан, або країн з дуже малою кількістю католиків, таких як Швеція. У деяких випадках він неодноразово пропускав вакансії у великих європейських містах, які традиційно мали кардиналів, щоб підкреслити, що Церква не може бути настільки євроцентричною», — йдеться в публікації.
В інших країнах, наприклад у США, Папа Франциск обійшов такі єпархії, як Лос-Анджелес і Сан-Франциско, оскільки там були консервативні архієпископи.
За словами агентства, Роберта МакЕлроя, архієпископа Вашингтона з березня, вважають прогресивним і відвертим союзником пастирського підходу Франциска до соціальних питань, таких як захист довкілля та більш привітний підхід до католиків ЛГБТК.
Хоча Європа все ще має найбільшу частку кардиналів-виборців, близько 39%, це менше порівняно з 52% у 2013 році, коли Франциск став першим латиноамериканським папою. Друга за чисельністю група виборців з Азії та Океанії — близько 20%.
Нагадаємо, 21 квітня 2025 року стало відомо, що у віці 88 років помер Папа Римський Франциск.